Tüm dünyada çok az ülkede görülen bir uygulama 10 yıldır Esenler’de devam ediyor. Esen Bebek uygulaması sayesinde, Esenler Belediyesi yeni doğum yapan ailelere acil ihtiyaç paketi ulaştırıyor.

Esenler Belediyesi 10 yıldır yürüttüğü Esen Bebek uygulamasıyla ilçede bebek sahibi olan çiçeği burnunda annelere büyük bir destek sağlıyor.

Dünyada çok az ülkede görülen bu uygulama, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun belediyecilik anlayışının bir parçası olarak 10 yıldır Esenler halkının da hayatını güzelleştiriyor.

Esen Bebek annelere destek oluyor

Esen Bebek uygulaması sayesinde Esenler Belediyesi, yeni doğum yapan annelere içinde bebeklerin acil temel tüketim ihtiyaçlarının yer aldığı özel bir çanta hediye ediyor. Bu paket ile bebeklerimizin sağlıklı büyümeleri için hayatlarının ilk günlerinde ihtiyaç duydukları temel tüketim malzemeleri ailelerimize ücretsiz olarak sağlanırken, aile bütçesine de önemli bir destek verilmiş oluyor.

Hediye paketinin içinde bebek bezi, bebek maması, emzik, biberon gibi yeni doğan bebeklerin ihtiyacı olabilecek çeşitli tüketim malzemeleri yer alıyor.

Belediyemizin 10 yıldır başarıyla uyguladığı proje sayesinde yeni bebek sahibi olan ailelerimiz belediyenin desteğini hissederek omuzlarındaki yükü hafifletiyorlar ve çok zorlu bir aşama olan yeni doğum sürecini daha mutlu, daha huzurlu, daha sağlıklı bir şekilde geçirebiliyorlar.

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.