1966’da Adıyaman’ın Doğu ile Batı arasında köprü olan yeşil ve güzel ilçesi Gölbaşı’nda doğdum. İlkokulu Gölbaşı’nda beraber büyüdüğüm arkadaşlarımla okudum. Ardından İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi’nde ortaöğrenime devam ettim ve 1985 yılında mezun oldum. Üniversitede ise Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’nü kazanıp 1990 yılında mezun oldum. 1991-1994 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimi aldım. Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde başladığım doktora çalışmalarımı ise Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdim.

Bir siyasetçi olarak ise genç yaşlardan itibaren aktif siyasetin içinde yer aldım. Siyasetin her kademesinde görev aldım. Refah ve Fazilet Partilerinde İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum. Siyasi çalışmalarımın yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarıyla daima yakın temas içinde oldum, Milli Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu’nu üstlendim ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundum. 1992-2000 yılları arasında Bağcılar Belediyesi’nde Başkan Danışmanı olarak görev aldım. Ayrıca Türkiye’nin önde gelen araştırma şirketlerinden birinde yoğun mesaim oldu.

2009 Mahalli İdareler Seçimleri için partim tarafından Esenler Belediye Başkan Adayı gösterildim ve seçimi yüzde 48 gibi yüksek bir oy oranı ile kazandım. 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimleri için AK Parti’den yeniden Esenler Belediye Başkan Adayı gösterildim ve 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimi’nde seçmenin yüzde 62.7’sinin oyunu aldım.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri geldiğinde tekrar partim tarafımdan Esenler Belediye Başkan Adayı olarak gösterildim ve bu defa seçimlerde yüzde 65,48 gibi yüksek bir oy oranına ulaşan, üç seçim boyunca oylarını artıran bir belediye başkanı olarak Esenler halkıyla aramızda kurulan gönül köprüsünün ne kadar güçlü olduğunu da bir kez daha görmüş oldum.

Şu anda Esenler Belediye Başkanlığı’nın yanı sıra, İBB Meclisi’nde AK Parti Grup Başkan Vekili olarak aynı zamanda tüm İstanbul halkı için görev yapıyorum.

İngilizce ve Arapça konuşabilen, dört çocuk babası bir siyasetçi olarak, ailemden ayırmadığım halkımın yaşamına güzel katkılar sağlama heyecanıyla görevlerime ve siyasi mücadeleme devam ediyorum.