Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, basında Esenler Belediyesi hakkında çıkartılan yalan ve yanıltıcı haberlere meydan okudu.

Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili M. Tevfik Göksu, İBB’nin kötü yönetimine karşı sessiz kalan medya gruplarının aksine yaptığı muhalefetle CHP’li İBB yönetiminin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun hatalarını halkın gözü önüne serdikçe, karalama çalışmalarının da hedefi haline geldi.

M. Tevfik Göksu yalanlara meydan okuyor

İBB’nin hatalarını, eksiklerini, yanlış uygulamalarını gösterdikçe; yönetimin basiretsizliğini ve İstanbul’un hak etmediği kötü yönetimi halka anlattıkça, belgeleriyle ortaya koydukça, menfaatleri bozulan kesimin Esenler Belediyesi hakkında yaptırdığı taraflı ve çarpıtılmış, algı yaratma amaçlı haberler de artmaya başladı.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, şimdi tüm bu haberleri yapan gazetecileri ve yayın kuruluşlarını, yaptıkları tüm yanıltıcı, çarpıtılmış ve algı dolu haberler hakkında sorular sorabilecekleri özgür bir basın toplantısına davet ederek, yalanlara meydan okuyor. Bu açık basın daveti, tüm halkımızın dikkatine sunulur:

Esenlerimize olan ilginizin sebebini çok iyi biliyoruz. İBB’nin başarısızlıklarını örtmek için Esenler Belediyemiz üzerinden manipülasyon ve algı yapmaya çalışıyorsunuz.

Bugüne kadar belediyemizle ilgili yaptığınız taraflı, çarpıtılmış algı dolu haber, itham ve sorularınızı toplayın gelin. Bekliyoruz.”

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.