İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu aylardır yapılan uyarılara kulak asmadı ve şehri sivrisinek istilasına teslim etti.

Belediyeler, yaz sıcaklarının başlamasıyla her yıl beklenen bir durum olan sivrisineklerin ortaya çıkmasını engelleyecek bir dizi önlem alarak sivrisinek popülasyonunu engellemeyi amaçlar.

Ancak ne yazık ki, bu yıl İstanbul’u esir alan Asya Kaplan Sivrisinekleri için, Ocak ayında İBB Meclisi’nde AK Parti grubu olarak CHP’li İBB yönetimini üstüne basarak uyarmamıza rağmen, gerekli önlemlerin alınmaması nedeniyle bugün İstanbul bu korkunç sivrisineklere teslim edildi. Sokaklarımız, caddelerimiz, evlerimiz dev ve azgın sivrisineklerle istila edilmiş durumda. Ve bu istila giderek de yaygınlaşıyor.

Sivrisinek istilasını öngöremeyen belediyecilik örneği

20 farklı hastalık taşıyabilen Asya Kaplan Sivrisinekleri için zamanında gerekli ilaçlamaları yapmayan ve gerekli önlemleri almayan, bu sorunu küçümseyerek şehri sivrisineklere teslim eden Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP’li İBB yönetimi şimdi, sayısız çocuğumuz gece uykularında ısırılıp korkunç yaralar içinde kaldıktan sonra, adeta İstanbul halkının zekasıyla alay eden SMS’ler atarak, bu sineklerin bir bardak suda bile üreyebildiği gibi bahanelerini öne sürüyor.

Oysa bu istilanın önüne geçilebilirdi. Sivrisinekleri tamamen yok etmek mümkün olmasa bile bu kadar büyük bir kabusa dönüşmeden, sinek larvalarıyla aylar öncesinden mücadele başlayabilirdi. AK Parti Meclis Grubu olarak İBB’de bu hususun altını önemle çizmemize rağmen, Asya Kaplan Sivrisinekleriyle mücadelede zafiyet gösteren Sayın Ekrem İmamoğlu ve CHP’li İBB yönetimi, İstanbul halkının yaşam kalitesini aşağı çekmeyi bir kez daha başarmıştır.

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.