İstanbul’daki sağlık çalışanlarımızın ellerinden alınan İSPARK otoparklarını ücretsiz kullanma haklarını geri veriyoruz. CHP’li İBB yönetiminin gelir kaybını önlemek için sağlık çalışanlarına ücretsiz otopark hakkını iptal etmek için aldığı kararı bozduk.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili M. Tevfik Göksu, geçtiğimiz gün gerçekleşen meclis oturumu öncesinde, CHP’li İBB yönetiminin sağlık çalışanlarına verdiğimiz ücretsiz otopark hakkını sonlandırma kararına karşı çıkacaklarını ve pandemide canlarını hiçe sayarak insanlarımızın sağlığı için ağır şartlarda 2 yıla yakındır savaş veren sağlık çalışanları için İSPARK otoparklarını ücretsiz kullanma hakkını 31 Aralık 2021’e kadar uzatacaklarını açıklamıştı.

AK Parti sağlık çalışanlarının hakkını yedirmedi

İBB Meclisi bugün, AK Parti Meclis Grubu’nun oylarıyla sağlık çalışanları için bu kararı çıkardı.

Karardan tüm sağlık kuruluşlarında çalışan doktor, hemşire, memur, işçi, sözleşmeli tüm çalışanlar, İBB ile ilçe belediyelerindeki sağlık çalışanları ve İBB Mezarlıklar Müdürlüğü çalışanları da yararlanacak.

Ne olmuştu?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığındaki CHP’li İBB yönetimi, “yaşanacak gelir kaybının önlemesi amacıyla” sağlık çalışanlarının ücretsiz otopark hakkını sonlandırma kararı almak istemişti. AK Parti Grubu ise bu girişime tepki göstererek, kararı 31 Aralık 2021’e kadar uzatacaklarını, İBB Meclis Toplantısı öncesinde basına duyurmuştu.

*** 

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu. 

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi. 

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.