Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Ramazan ayında ilk iftar için çocuklarla buluştu ve Esenler’in geleneksel çocuk iftarını pandemiye rağmen aksatmadı.

Esenler’deki geleneksel çocuk iftarı, pandemiye rağmen bu Ramazan da aksamadı ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, evlerinde iftarı bekleyen Esenler’in çocuklarıyla online olarak buluştu.

Çocuklarla beraber ilk iftar geleneğini

Belediye Başkanı ile çocukların bir araya geldiği bu geleneksel iftarlarda Mehmet Tevfik Göksu; Ramazan’ın anlamını, değerini, orucun sağlıklı ve hayırlı yanını çocuklara anlatırken çocukların da ömür boyu unutamayacağı güzel bir anının oluşmasına vesile oluyor.

Mehmet Tevfik Göksu, “Gönül isterdi ki bu iftarı 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde çocuklarımızla beraber yapalım, ancak bu sene pandemi şartları nedeniyle çocuklarımızla online olarak dijital iftarda buluştuk.” açıklamasıyla dijital iftar konusunu açıkladı.

Mehmet Tevfik Göksu dijital iftar buluşması sebebiyle şu açıklamayı yaptı:

“Ramazan bir berekettir. Ramazan bir arınmadır. Ramazan bir heyecandır. Hepimiz Ramazan geldiğinde bir heyecana bürünürüz. Doğal olarak böyle bir içimiz kıpır kıpır olur. Ben inanıyorum ki çocuklarımız da az sonra ezan sesiyle beraber o iftar coşkusunu, o iftar güzelliğini birlikte yaşayacaklar.”

Esenler Belediyesi, pandemi nedeniyle toplu etkinlikler düzenlemek mümkün olmadığından tüm Ramazan ayı boyunca Ramazan coşkusunu online etkinliklerle kutlayacak. Belediyenin online etkinliklerini takip etmek için web sitesindeki duyuruları inceleyebilirsiniz.

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.