Esenler Belediyesi tarafından beş yıl önce kurulan Radyo Esenler, haftada 30 programla dinleyicilerin ilgiyle takip ettiği ve tüm Türkiye’ye yayın yapan bir radyo olarak beğeni topluyor.

Esenler Belediyesi ve Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun Esenler’de yaşam kalitesini artıran çok sayıdaki projelerinden biri de ilçenin ismini taşıyan radyo kanalı.

Beş yıldır yayın hayatına devam eden Radyo Esenler, sadece Esenler’e değil, tüm Türkiye’ye yayın yapan ve çok beğenilen bir radyo kanalına dönüştü. Sayısız radyocuya eğitim veren bir okul da olan Radyo Esenler, beş yıldır içerik kalitesini sürekli artırarak hem Esenler’den hem de tüm Türkiye’den dinleyicilerin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Radyo tiyatroları da Radyo Esenler’de

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun hem Esenler halkına hem de Türkiye’ye kaliteli, zengin radyo içerikleri ulaştırmak hedefiyle hayata geçirdiği Radyo Esenler’de müzikten sohbete, eğitim programlarından tartışma programlarına kadar çok büyük bir içerik çeşitliliği yer alıyor.

Haftada 30 farklı programın yer aldığı radyoda çok sayıda canlı yayının yanında, özenle hazırlanmış bant programlar da yer alıyor. Öyle ki, bir zamanlar çok sevilen ancak artık unutulan radyo tiyatrolarını da Radyo Esenler’de dinlemek mümkün.

Radyoculuk kariyeri yapmak isteyen çok sayıda öğrenciye de ücretsiz kurslar düzenleyen Radyo Esenler’de deneyimli medya mensupları ve radyo profesyonelleri, kursiyerlere eğitim vererek onların mesleğe ilk adımı atmalarına destek oluyor. Bugün Türkiye’nin pek çok radyosunda çalışan çok sayıda radyocu ilk radyoculuk eğitimlerini Radyo Esenler’in ücretsiz kurslarında aldılar.

7/24 yayın yapan Radyo Esenler’e ulaşmak ve zengin yayın akışını incelemek için, radyoesenler.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

http://radyoesenler.com/

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.