Proje geliştirmeden “İstanbul’a 35 yeni spor salonu yaptık” diyerek açılış şovu yapan CHP’li İBB yönetiminin bu algısı da yalan çıktı. AK Parti döneminde başlatılan spor salonlarının birçoğunun aktif olarak kullanıldığı görüldü.

Proje ve icraatları ile AK Parti döneminde öne çıkan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2017 yılında genç nesle hediye ettiği spor salonlarını CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sahiplendi.

220 okula yapılan ve tam donanımlı olarak hizmet veren spor salonlarında çalışan öğrenciler müsabakalarda dereceler almaya başladıktan sonra İmamoğlu, yıllarca kullanılan spor salonları için “biz yaptık” diyerek hazıra kondu.

İmamoğlu’nun proje yalanı suya düştü

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla gündeme gelen İmamoğlu, “Spor tesislerimizin sayısı artıyor. 14 ilçede 35 okula daha spor salonu yaptık. Hem öğrenciler hem de mahalle sakinleri kullanacak.” diyerek AK Parti döneminde açılan ve halihazırda kullanılan spor salonlarının sözde müjdesini verdi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, yaptığı paylaşımla İmamoğlu’nun algı oyununu “Kurdele Belediyeciliği… CHP’li İBB Yönetimi 35 spor salonu açılışı yapacakmış. Hiçbirini kendileri yapmadı, onlarda o vizyon yok. Tamamı AK Parti döneminde başladı, birçoğu da bitirildi. Salonlara boya badana yapıp açılış yapıyorlar. İşleri güçleri şov ve algı.” diyerek bozdu.

Proje geliştirmekten uzak algı oyununa dayalı belediyecilik anlayışı

CHP’li İBB yönetimi, tamamı AK Parti döneminde başlatılıp birçoğu bitirilen ve yıllardır kullanılan projeleri “biz yaptık” diyerek algı oluşturuyor. Her projeyi kendisi başlatmış gibi gösteren İmamoğlu’nun üstüne çöktüğü projeler bununla sınırlı değil.

İBB yönetimi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yürütülen Tarihi Haydarpaşa Gar Alanı, Arkeopark ve Gar Kompleksi projesinin restorasyon çalışması ve Formula 1 pistinin yenilenmesi projelerine çökmeye çalışmıştı. Hatta Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, bu gelişmeler sonrası metro ağlarının logosunu değiştirmişti.

AK Parti döneminde başlatılan Ömerli İçmesuyu Arıtma Tesisi’ne de çöken İmamoğlu, “Biz çözüm üretiyor, hayali projelere İstanbul’u teslim etmiyoruz. Ömerli İçmesuyu Arıtma Tesisi’nin kapasitesini artırıyoruz. İstanbul’un su ihtiyacının %65’i bu tesisten karşılanacak ve şehrin en büyük arıtma tesisi olacak” ifadelerini kullanmıştı.

Yine AK Parti dönemine yapılan Kemerburgaz Kent Ormanı projesine çöken mevcut İBB yönetimi, utanmadan bir de “imara değil halka açıyoruz” diyerek açılış yapmıştı. Halbuki Kent Ormanı hiç zaman imara açılmadı. Sarıyer’deki Hacı Osman Korusu’nun adı değiştirilerek açılışı yapıldı.

İmamoğlu yine, o dönem AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın canlı yayında anlattığı “Yeşil Ağ” projesini de çökmüştü.