Menderes Ortaokulu Temel Atma Töreni yoğun katılımla gerçekleştirildi. Adını merhum Başbakan Adnan Menderes’ten alan Menderes Ortaokulu’nun temeli, İstanbul Valisi Davut Gül ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun da katıldığı bir törenle atıldı.

Adını demokrasi tarihine altın harflerle yazdıran merhum Başbakan Adnan Menderes’ten alan Menderes Ortaokulu’nun temeli, düzenlenen bir törenle atıldı. Esenler Belediyesi’nin alan tahsisinde bulunarak öncülük ettiği, İstanbul Valiliği Proje Koordinasyon Birimi ile ortaklaşa hayata geçirilecek projenin temel atma törenine; İstanbul Valisi Davut Gül, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Yentür: “Dört dörtlük eğitim yuvası olacak”

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yentür, “Menderes Ortaokulu Esenler’e bir güneş gibi doğacak” diyerek, “8 bin metrekare kapalı alana sahip, 32 derslikli, bilgisayar laboratuvarı, görsel sanatlar atölyesi, yemekhanesi, spor salonu, konferans salonu ile çocuklarımıza sportif ve kültürel yönden bütün ortamları sunan dört dörtlük bir eğitim yuvası olacak” ifadelerini kullandı.

Göksu: “Bizim için eğitim her şeyden önemli”

“Çocuklarımızın geleceğini inşa etmek için durmadan okullar yapmaya devam edeceğiz” diyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Esenler, İstanbul’un en genç nüfusuna sahip ilçelerden bir tanesi bu sebeple bizim için eğitim çok önemli. Bunun için hızlı bir şekilde okullaşmaya devam edeceğiz. Valimizle, ortak hayalimiz ‘Lise Vadisi’ projesini gerçekleştirmek. Projemiz ve alanımız hazır. Esenler’de birçok okulumuz da, parkımız da kamulaştırılarak yapılıyor. Allah’tan ki devletimiz çok güçlü ve bu imkânlarla okul yapabiliyoruz. Çocuklarımızın geleceğini inşa etmekle mükellefiz” şeklinde konuştu.

Gül: “Esenler’de bu sene 12 okulun temelini atacağız”

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun ortak hayalimiz dediği “Lise Vadisi” projesi için güzel haberler veren İstanbul Valisi Davut Gül, “Esenler çok şanslı. Esenler Belediyesi sadece belediye hizmeti yapmıyor bunun dışında hayata dokunan her konuda bizim yükümüzü alıyor. Kendisine teşekkür ediyor ve güzel haberlerimi veriyorum. Tevfik Başkanımızın hayalini kurduğu ‘Lise Vadisi’ ile ilgili çok önemli bir gelişme oldu. Başkanımızın sosyal kredisi çok fazla. İnşallah el birliği edeceğiz ve bu sene içinde o 12 tane okulun tamamının temelini atacağız” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Vali Gül, Başkan Göksu ve protokol üyeleriyle birlikte önlerindeki butonlara basarak temel atma törenini gerçekleştirdi.