Esenler Belediyesi, ilçede mavi kapak toplayarak tekerlekli sandalye almak isteyen yardımsever vatandaşlara destek oluyor.

Esenler Belediyesi, engelli vatandaşlarımızın yoğun şekilde ihtiyaç duyduğu tekerlekli sandalyeler için yardımda bulunmak isteyen hayırsever vatandaşlarımıza destek oluyor.

Mavi kapak toplama kampanyasına katılarak, karşılığında tekerlekli sandalye almak isteyen vatandaşlarımızın ve kurumların adresinden mavi kapakları alarak sandalyelerini yine adreslerine teslim ediyor.

Bu konudaki önemli örneklerden biri ise 12 yıldır kapak toplayan komşularımızdan Gülşen Şen. Gülşen Hanım 12 yıldır düzenli olarak kapakları topluyor ve Esenler Belediyesi’ne teslim ediyor. Bugüne kadar Gülşen Hanım’a engelli vatandaşlara ulaştırması için 30 tekerlekli sandalye teslim edildi. Gülşen Hanım, 30 insanın hayatında çok olumlu ve güzel bir değişim yaratmayı başardı.

Mavi Kapak kampanyasından yıllardır sandalye alarak ihtiyacı olanlara dağıttı

Yıllar önce ilk kez kapak toplamaya başladığında utandığını ancak yaptığı hayırlı işle insanların yaşamlarını güzelleştireceğini hatırlayınca kapak toplamaya devam ettiğini de anlatan Gülşen Hanım’a, duyarlı davranışından dolayı teşekkür ederiz.

Bu kampanyaya katılmak, mavi kapak toplayarak çevrenizdeki engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye ulaştırmak istiyorsanız topladığınız kapakları teslim almaları için Esenler Belediyesi’ni arayabilirsiniz.

Tüm duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.