CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 70 dakikalık mesafeyi 5 dakikaya düşürecek Levazım-Dolmabahçe tünelindeki çalışmaları 2 senedir durdurdu.

İstanbul’un sorunlarına çözüm yaratmak yerine, AK Parti döneminde başlamış projeleri engelleyerek durduran ve “temel atmama töreni” gibi saçma sapan şovlarla halka hizmet götürmemeyi marifetmiş gibi sunan İmamoğlu, artık tüm İstanbul’a pes dedirtiyor.

Marmara için büyük bir tehlike haline dönüşen müsilaj sorununu aslında yıllar önce başlamadan çözecek olan, Avrupa’nın en büyük arıtma tesisinin inşaatını göreve gelir gelmez iptal eden İmamoğlu’nun şimdi de İstanbul’un trafik sorununu çözecek dev bir projeyi iptal ettiği anlaşıldı.

Levazım Tüneli ile ailemize 70 dakika erken kavuşmak varken

İstanbul halkının sıkışık trafikte 70 dakikada kat edebildiği, çok yoğun bir trafik hattı olan Levazım-Dolmabahçe arasını 5 dakikaya indirecek olan tünele 2 senedir çivi bile çakılmadığı ortaya çıktı.

İmamoğlu, göreve gelmeden önce inşaatına başlanmış olan tüneli, göreve geldiği gün durdurmuş ve ardından bu tünel için bir çözüm de geliştirmemiş.

İstanbul halkı, İmamoğlu’nun AK Parti projelerini durdurma takıntısı nedeniyle her gün hayatlarındaki 70 dakikayı çözümü çoktan hayata geçmiş olması gereken bir trafiğe kurban ediyorlar. Yaşanan stres, çöpe giden yakıt masrafı… İmamoğlu’nun partizan egosu, AK Parti döneminde planlanmış bir projeyi bitirmek istemediği için sevdiklerimizden, ailemizden, çocuklarımızdan uzak geçirdiğimiz 70 dakika…

İstanbul, CHP zulmünü hiç unutmayacak!

 

 

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.