iBB Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu; İstanbul kara teslim olmuş ve milyonlarca vatandaş yollarda donma tehlikesi geçirirken, AKOM’dan 20 km uzaktaki restoranda yemeğe giden CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun sınıfta kaldığı kar sınavını A Haber canlı yayınında değerlendirdi.

İstanbul’a günlerdir yapılan meteoroloji uyarılarına rağmen şehrin adeta bir can pazarına dönüşmesi tüm ülkenin tepkisini çekti.

İstanbul, 2017 yılında yaşadığı ve sorunsuzca atlattığı kar fırtınasının yarısından bile daha az yağış almışken, CHP’li İBB’nin İstanbul’u adeta kaderine terk etmiş olması, sokaklarda, caddelerde, kardan tıkanmış yollarda insanlarımızın donma tehlikesi geçirmesine sebep oldu.

CHP’li İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ise AKOM’da kar fırtınasını yönetmesi gerekirken, AKOM’dan 20 km uzakta, şehrin en lüks balıkçısında İngiltere Büyükelçisi ile balık yediği ortaya çıktı. Üstelik CHP’li İBB Başkanı’nın bu görüşmeye giderken aracının yolda kalmaması için önünde İBB’ye ait bir kar küreme aracının ona özel olarak yolu açtığı da kameralarca kayıt edildi. CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul halkına sunmadığı yol açma hizmetini İstanbul’un en pahalı balıkçısındaki yemeği için kendine tahsis etmişti.

Ekrem İmamoğlu kar sınavını geçemedi

CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul halkına bu acil şartlarda hizmet veremeyeceği anlaşılınca, şehirdeki AK Partili belediyeler acil olarak koordine oldular ve tüm İstanbul halkının yardımına yetiştiler.

Sel felaketinde Bodrum’a deniz tatiline, deprem felaketinde Palandöken’e kayak tatiline giden CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun bu kez de balıkçıya gitmesi İstanbul halkını hiç şaşırtmadı.

Ankara’dan İstanbul’a gelen İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’nun
destekleriyle organize olan devlet kurumları, CHP’li İBB Belediye Başkanı’nın basiretsizliği yüzünden can ve mal kaybı yaşamaması için büyük uğraşlar vererek zor durumdaki vatandaşlarımıza ulaştı. Böylelikle tüm İstanbul daha büyük bir felaket yaşanmadan kar esaretinden kurtulmuş oldu. 

CHP’li İBB ilk defa hakikatle yüzleşti

İstanbul’un yaşadığı kar sınavında CHP’li İBB’nin ilk defa hakikatle yüzleştiğini vurgulayan İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, İmamoğlu’nun bugüne kadar İBB’yi bir reklam ajansı gibi yönettiğini ve sadece şov peşinde olduğunu hatırlatarak şöyle devam etti:

“İstanbul’u kendi kariyer planında bir basamak taşı olarak gören İmamoğlu bugüne kadar sadece bri tiyatro oyunu oynuyordu. Ama kış şartları ve kar gerçeği ile yüzleşince, çaresiz kaldılar.

İstanbul’u tanıyan, hangi havada nerede sorun çıkacağını ve nasıl önlem alınacağını bilen, AK Parti döneminde Moskova’da karla mücadele eğitimi almış uzmanları işten çıkartan İmamoğlu’nun bu uzman çalışanların yerine işe aldığı partililerin ise kar küreme aracını bile çalıştırmaktan aciz olduklarını gördük. CHP’li İBB yönetimi sınıfta kaldı.”

İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun aHaber’de yayınlanan Sebep Sonuç programındaki değerlendirmelerini aşağıdan izleyebilirsiniz:

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.