İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grubu meclis üyeleri, Mayıs ayı için alacakları huzur hakkını Filistin’e bağışlama kararı aldı.

Kızılay tarafından başlatılan “Filistin Yaralı, Uzat Elini” isimli yardım ve bağış kampanyasıyla, İsrail’in saldırıları altında ağır zulüm gören Filistin halkına ülkemizden destek yağıyor. Bu yardım kampanyasına şimdi İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grubu meclis üyeleri de katılıyor.

İBB AK Parti Grubu Filistin halkının yanında

İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun yaptığı açıklamaya göre AK Parti Grubu meclis üyeleri, Mayıs ayı için alacakları tüm huzur hakkını Kızılay’ın kampanyasıyla Filistin halkına bağışlıyorlar.
Mehmet Tevfik Göksu bu kararı Twitter üzerinden şöyle duyurdu:

Göksu’nun açıklamasına göre, İBB AK Parti Grubu’ndan gidecek bağışlarla Filistin halkının ihtiyaç duyduğu ambulanslar ve hayati ilaçlar temin edilecek.


Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık da İBB AK Parti Grubu’nun bu bağış haberine bir teşekkür tweet’iyle cevap verdi:

Kızılay’ın “Filistin Yaralı, Uzat Elini” kampanyasına katılmak ve Filistin halkına destek olmak için Kızılay’ın ilgili web sayfasını ziyaret edebilir, bu sayfa üzerinden online olarak bağış yapabilirsiniz.


M. Tevfik Göksu kimdir?


1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.
Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.
2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.
Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.