Esenler Belediyesi bünyesinde kurduğu Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile artık Esenler gençleri için sağlıklı ve sportif aktiviteler düzenleyecek, spora yönelmek isteyen gençlerimize çok değerli altyapı ve eğitim desteği sağlayacak.

15 Temmuz Millet Bahçesi’ndeki özel binasında hizmete giren Gençlik ve Spor Müdürlüğü, profesyonel spor kariyerine sahip, eğitimcileri ve yöneticileriyle Esenler gençlerine sportif faaliyetlerinde önemli bir destek sunacak.

Gençlik ve Spor Müdürlüğü’müz daima “bi’ adım önde” olacak

14-29 yaş arasındaki gençlerimize hizmet vermek üzere çalışacak olan müdürlüğümüzün mottosu ise “Bi’ adım öne çık” olacak.

Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun Esenler için yıllardır hayata geçirdiği pek çok spor ve kültür aktivitesini de bünyesinde birleştirerek daha organize ve etkili bir hizmet sunacak Gençlik ve Spor Müdürlüğü, İstanbul’un merkezindeki ilçemizin gençlerinin sportif ve kültürel faaliyetlerde “Bi’ adım öne çıkmasını” sağlayacak yeni projelerle de İstanbul’da önemli sportif etkinlikleri organize edecek.

Esenler Belediyesi’nin son derece aktif olan gençlik faaliyetleri hakkındaki haber ve duyurulara ulaşmak için bu linki kullanabilirsiniz.

 

 

 

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.