Esenler Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan Esenler Sanat Evi / ESEV , pandemi şartları nedeniyle ara vermek zorunda kaldığı yüz yüze eğitim sistemine geri dönüyor.

Tevfik Göksu’nun 2011 yılında Esenler halkı için hayata geçirdiği Esenler Sanat Evi / ESEV projesi, ilçedeki on binlerce insanın ilgi duyduğu sanat dallarında eğitim almasını sağlayan çok önemli bir görev üstlendi.

Pandemi şartları nedeniyle yüz yüze sanat eğitimlerine ara vererek online eğitim düzeninde kurslarına devam eden ESEV’de şimdi yeniden yüz yüze eğitim düzenine geçmek üzere hazırlıklar başladı.

ESEV Sınıflarında Yüz Yüze Eğitim İmkanı Geri Geldi

Belediye çalışanları yoğun bir temizlik, bakım, boya ve dezenfeksiyon çalışmasıyla ESEV’i yeniden yüz yüze eğitime hazır hale getirdi.

Sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde dizayn edilen yeni dersliklerde, Esenler halkı tekrar yüz yüze sanat eğitimleri almaya başlayabilecekler.

40’tan fazla branşta, uzman sanat eğitmenleri tarafından sanat dersleri veren ESEV’de bugüne kadar 20 binden fazla kursiyer eğitim aldı. Bazı kursiyerler ESEV’de başladıkları sanat eğitimlerini akademiye taşıyarak kariyerlerini bu alanda geliştirmeye karar verdiler.

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun Esenler için geliştirdiği çok sayıdaki önemli projeden biri olan ESEV, 2011 yılından beri 10 senedir Esenler’de hayat kalitesini yükseltmeye ve Esenler halkına hizmet vermeye devam ediyor. Pandemi şartları sırasında da online olarak eğitimlerine devam eden ESEV yeni sezon eğitimleri için öğrencilerini bekliyor. ESEV’deki eğitimlere katılmak için web sitesini ziyaret ederek bilgi alabilir ve kayıt yaptırabilirsiniz.

http://esenlersergi.com/

***
M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.