Esenler Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ‘Gençlik İftarı’, 36 amatör spor kulübü ve 1300 gencin katılımıyla gerçekleşti. İftarda amatör spor kulüplerine 50 bin TL değerinde malzeme çeki yardımı yapıldı.

Esenler Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘Gençlik İftarı’ 1300 genç ile 36 farklı spor kulübünün sporcu, antrenör ve ailelerini bir araya getirdi. Sporun ve dayanışmanın önemini vurgulamak amacıyla gerçekleştirilen ‘Gençlik İftarı’, Esenler Belediye Başkanı M.  Tevfik Göksu ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Emrullah Erkuş’un katılımıyla 15 Temmuz Millet Bahçesi İftar Çadırı’nda yapıldı.

Amatör spor kulüplerine destek verilmesi ve gençlerin sporla buluşması hedeflenen iftarda, Esenler’deki amatör spor kulüplerine 50 bin TL değerinde malzeme çeki takdim edildi. Spora ve gençlere sağlanan desteğin somut bir örneği olarak görülen çekin, sporun tabana yayılması ve gençlerin spora teşvik edilmesinde önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Başkan Göksu: Spor kulüplerine desteğimiz sürecek

Başkan Göksu yaptığı konuşmada amatör spor kulüplerine sağlanan desteğin devam edeceğini belirterek gençlerin sağlıklı bir yaşam için spor yapmalarının teşvik edilmesi gerektiğini vurguladı.

Esenlerli uzak doğu sporları ve futbol kulüplerinin sporcu, antrenör ve ailelerini bir araya getiren iftar, farklı branşlardan gelen sporcuların birlik ve beraberlik içinde vakit geçirmelerine olanak sağladı.