8 Mart Dünya Kadınlar Günü tüm dünyada heyecanla kutlanırken, Esenler Belediyesi de, kadınların yaşamlarını güzelleştirmek amacıyla hazırlanmış projeleri ve çalışmalarıyla tüm Türkiye’ye örnek oluyor.

Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun yönetiminde kadınlar için dikkatle hazırlanmış çok önemli projeleri hayata geçiren Esenler Belediyesi, kadınlarımızın yaşamlarına huzur, güven ve konfor katmak için özenle ve bilinçle çalışıyor.

Kadınlar için lafta kalmayan ve icraate çevrilmiş çok önemli projeleriyle Esenler Belediyesi, kadınların hayatlarına olumlu ve güzel katkılar yapmasıyla takdir kazanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu da, Esenler’de kadın hakları konusunda bilinçli bir belediyecilik anlayışı yürüttüklerinin altını çizerek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hakkında şu açıklamayı yaptı:

Kadınlar umutluysa ülkenin de umudu vardır

“Kadın, geleceğe şekil veren merhamet, sevgi ve şefkat sembolüdür. Eğer kadın mutluysa aile mutludur, mahalle mutludur, şehir mutludur, ülke mutludur. Eğer kadının umudu varsa ülkenin de umudu vardır. Biz Esenler’de tüm çalışmalarımızı bu doğrultuda yapıyor, ilçemizi bu mutluluk üzerine inşa ediyoruz. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum.”

Esenlerde, Nar Projesi, ESEV, ESAYDAM, Çocuk Sokağı, Anne Üniversitesi gibi projelerle kadınlarımızın hayatlarını kolaylaştıran Esenler Belediyesi, tüm çalışmalarında da kadınların hayatlarına olumlu katkılar sunmayı öncelikli bir görev olarak değerlendiriyor.

***
M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.