Esenler Belediyesi, Kaymakamlığımız ve Kızılay Esenler Şubesi ile birlikte hayat geçirdiğimiz Esenler Aşevi sayesinde her gün 1000 vatandaşımıza sıcak yemek çıkacak.

Ramazan ayı gelirken Esenler Belediyesi örnek bir projeyi daha hayata geçirdi. Esenler’de ihtiyaç sahibi ailelerimizin evine her gün sıcak yemek sevisi yapmak üzere kurulan aşevimiz çalışmaya başladı.

Esenler Belediyesi, Esenler Kaymakamlığı ve Kızılay Esenler Şubesi ile ortak şekilde koordine edilip hayata geçen aşevimiz; modern mutfak teknolojileriyle donanmış, sağlıklı, hijyenik şartlarda yemek üretimi yapabilecek geniş bir kapasiteye sahip.

Esenler aşevi her gün 1000 kişiye sıcak yemek veriyor

Günlük 1000 kişilik sıcak yemek hazırlama imkanına sahip olan Esenler Aşevi ile ihtiyaç sahibi ailelerimize yemek servisi yapılacağı gibi, belediyemiz cenazesi olan acılı komşularımızı da yalnız bırakmıyor. Halkımızın yakınlarını kaybettikleri acılı günlerinde, taziye sebebiyle cenaze evini ziyaret eden akrabalara, dostlara ikram edilecek cenaze yemekleri konusunda da destek verilmeye devam ediliyor.

Türk halkının geleneklerinde, kendisi tokken komşusunun aç yatmasına razı olmanın bulunmadığının farkında olan Esenler Belediyesi, maddi olanaksızlıklar nedeniyle tok yatma imkanına sahip olmadığını tespit ettiği komşularımıza bu güzel geleneğimizin gerektirdiği yardımları Esenler halkı adına yapmış olacak.

Esenler Belediyesi ayrıca sabahları erken saatte, doyurucu bir kahvaltı yapma imkanı bulamadan işe gitmek için yola çıkmak zorunda olan vatandaşlarımızı düşünerek 2011 yılından beri Esenler Metro İstasyonu önüne yerleştirdiği Çorba Çeşmesi ile sıcak çorba dağıtmaya devam ediyor.

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.