İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni CHP zihniyeti ile yöneten Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu seçimden önce verdiği sözleri yok sayarak, binlerce aileyi işinden ederek, İstanbul halkını aldatarak çirkin belediyecilik anlayışıyla şehri iflasa sürüklemeye devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni yöneten CHP’li Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP zihniyeti, seçimler öncesinde İstanbul halkına sempatik görünmek için şov yaparcasına, kimseyi işten çıkarmayacağını haykırırken, göreve gelir gelmez 13.353 belediye çalışanını işinden ederek binlerce aileyi işsiz bıraktı.

İşten çıkardığı çalışanların yerine ise 45.029 kişiyi işe alarak İstanbul halkının sırtına çok ağır bir maaş yükü bindirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde bu rakamların resmen açıklanması için 22 kez soru önergesi vermemiz rağmen CHP zihniyeti ile İstanbul’u iflasa ve borç batağına sürükleyen CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu soruların hiçbirine cevap vermedi.

CHP zihniyeti ve “Kimseyi işinden ve aşından etmeyeceğim” yalanı!

Oysa, İBB tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yapılan işten çıkarma ve işe alım bildirilerini incelediğimizde, CHP’li İBB Başkanı’nın, seçimden önce verdiği “Kimseyi işinden ve aşından etmeyeceğim,” sözlerinin ve yaptığı şovların aksine İBB’den 13.353 insanı işten çıkardığını anlıyoruz. Bunun ismi İstanbul halkını aldatmaktır.

Bu insanların yerine adaletsizce, partizanca, liyakatsiz şekilde işe alınan 45.029 kişiyle birlikte, İstanbul halkı tüm bu maaşları ödemek ağır bir borç batağının içine saplanıyor. “İstanbul’u borçlandırmak ihanettir,” diye seçim propagandası yalan CHP’li İBB başkanının sözlerine artık kimse inanmıyor.

CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve onun CHP zihniyeti İstanbul halkını aldatıyor.

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.