Esenler Belediyesi, Türk Hava Kurumu ile yaptığı iş birliğiyle, havacılığa meraklı gençleri uçma deneyimiyle tanıştırıyor. Belediyenin yamaç paraşütü organizasyonu büyük ilgi görüyor.

Gençlerimize bilimsel, sportif ve kültürel alanlarda destek vermek, Esenler Belediyesi’nin önceliklerinden biri… Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu’nun Esenler Belediyesi’nde hayata geçirdiği projelerle gençler ilgi duydukları alanlarda destek buluyor, harekete geçmek için motive oluyorlar.

Türk Hava Kurumu ile yamaç paraşütü iş birliği

Esenler Belediyesi, şimdi de genç kuşağı havacılıkla buluşturan heyecanlı ve unutulmaz bir etkinliğe imza attı.

Türk Hava Kurumu İstanbul Sportif Havacılık Kulübü ile yapılan iş birliği sayesinde, Esenlerli gençler Çatalca Ormanlı’da yer alan yamaç paraşütü sahasında, bu adrenalin dolu havacılık sporuyla tanışıp, yamaç paraşütünü deneyimleme fırsatı buldular.

Uzman paraşüt pilotlarının eşliğinde yamaç paraşütüyle atlayış gerçekleştiren gençlerimiz bir yandan güzel vakit geçirirken bir yandan da havacılığa ve yamaç paraşütüne dair temel bilgiler edindiler.

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.