İmamoğlu’nun İstanbul’u nasıl yönetemediğini belgeleriyle ortaya koyan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’yu yalan haber yaparak karalamaya çalışan basın kuruluşları basın toplantısına gelemediler.

Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili M. Tevfik Göksu, İBB’nin kötü yönetimine karşı sessiz kalan medya gruplarının aksine, yaptığı muhalefetle CHP’li İBB yönetiminin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun hatalarını halkın gözü önüne serdikçe karalama çalışmalarının da hedefi haline geldi.

Yalan haber ve iftiralarla karalama kampanyası

Dikkati İmamoğlu’nun basiretsizliğinden ve kötü yönetiminden uzaklaştırmaya çalışan bazı medya kuruluşları iftiralarla, yalanlarla, algı yönetimiyle hazırlanmış karalama haberlerle halkı yanıltmaya ve halkın dikkatini İmamoğlu’nun İstanbul’u yönetemediği gerçeğinden uzaklaştırmaya çalıştılar.

Tüm bu yalan haberleri yapan basın kuruluşlarını özgürce soru sorabilecekleri bir basın toplantısına davet eden M. Tevfik Göksu ise bu yalanlara meydan okudu. Ancak iftira, yalan ve algı haberleri yapan basın kuruluşları, yalanları ile yüzleşmekten korkarak basın toplantısına gelemediler.

İşte Cumhuriyet, Birgün, Sözcü, Halk TV, KRT, Oda TV ve Tele 1’in katılmaya cesaret edemediği o basın toplantısı:

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.