12 ülkeden 2 bin genç, Uluslararası Gençlik Günü’nde, birbirinden renkli ve eğlenceli etkinliklerle Esenler’de buluşacak.

Uluslararası Gençlik Günü olarak kabul edilen 12 Ağustos’ta, Nijerya, Somali, Türkmenistan, Azerbaycan gibi 12 ülkeden gelen 2 bin genç Esenler’de buluşarak, dostluk ve kardeşlik içinde bu anlamlı günü kutlayacak.

Gençlerin gününde, “Gençlerin Gücüne İnanıyoruz!” temasıyla birbirinden renkli ve eğlenceli etkinlikler düzenlenecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Esenler Belediyesi’nin iş birliği ile hayata geçen organizasyonda belediyemizin Genç Yetenek projesinde yer alan gençlerimiz de görev alacak.

Uluslararası Gençlik Günü uluslararası dostluğun temeli olsun

Gün boyu sürecek etkinliklerde; uluslararası dostluk müsabakaları, görsel şovlar, e-spor müsabakaları, yetenek parkuru, çizgi atölyesi, alandan canlı radyo programları ve elektrikli otomobil lansmanı yapılacak.

Spor müsabakaları, bilgi yarışmaları, söyleşiler ve atölye çalışmalarıyla renklenecek bu özel günde, gençlere sürpriz hediyeler dağıtılacak ve etkinliklere katılan herkese 2 GB ücretsiz internet hediye edilecek.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun da gençlerle buluşacağı ve birbirinden renkli ve eğlenceli görüntülere sahne olacak Uluslararası Gençlik Günü etkinliklerine tüm halkımız davetlidir.

Tarih : 12.08.2021 Perşembe
Saat : 13.30
Yer : Esenler 15 Temmuz Millet Bahçesi – ESENLER

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.