İstanbul halkı kar fırtınasıyla mücadele ederken balıkçıda 48 bin liralık yemek yemekle meşgul olan CHP’li İBB Başkanı’nın İstanbul’a yaşattığı felaketi Ülke TV canlı yayınında tüm detaylarıyla masaya yatırdık.

İstanbul halkı, 24 Ocak 2022 gecesi çok acı bir şekilde anladı ki, şehri teslim ettikleri ve hizmet bekledikleri CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kötü bir alışkanlığı var. Şehrin başına gelenler, CHP’li İmamoğlu’nun umurunda değil.

CHP’li İmamoğlu daha önce bir can kaybının yaşandığı sel felaketinde Bodrum’a tatile gittiği için İstanbul halkının tepksini çekmişti.

Ardından, kendisini Türkiye’yi üzen Erzincan depreminde, deprem bölgesine gidip sanki orada çalışmalar yapıyormuş gibi medyaya pozlar verirken gördük. Ancak CHP’li İBB Başkanı İmamoğlu birkaç saat sonra Erzurum Palandöken kayak merkezinde kayak tatiline koşmuştu.

Şimdi de, İstanbul halkı karla kapanmış şehrin ana arterlerinde donarak ölmemek için fırtınayla mücadele ederken, CHP’li İBB Başkanı’nın görev yapması gereken AKOM’dan 20 km uzakta ve kendine tahsis ettiği özel kar küreme kamyonuyla, şehrin en lüks balık restoranında 48 bin liralık balık yemeye gittiğini gördük. İstanbul halkına hizmet etmesi gereken diğer kar küreme araçları ise, onları kullanacak deneyimli şoförler işten çıkartılmış olduğu için, küreği yere indirmeyi bile başaramıyor veya zincirsiz olarak yola çıktıkları için buzlu yollarda kayarak onlarca ton ağırlıklarıyla halkın araçlarını eziyor, insanları ölümle burun buruna getiriyordu.

Bu kar fırtınası sonrasında, hem İstanbul hem de Türkiye, CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun karakterini artık iyice tanıdı.

İBB Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, kar fırtınasında yaşananlar hakkında değerlendirmelerde bulunmak üzere Ülke TV kanalında canlı yayın konuğu oldu.

CHP’li İBB ilk defa hakikatle yüzleşti

Kar fırtınası sırasında CHP’li İBB’nin ilk defa hakikatle yüzleştiğini vurgulayan İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, İBB’nin İmamoğlu’nu özel reklam ajansı olarak çalıştığını ve sadece şov yaptığını hatırlatarak şöyle devam etti:

“İstanbul’u kendi kariyer planında bir basamak taşı olarak gören İmamoğlu bugüne kadar sadece bir tiyatro oyunu oynuyordu. Ama kış şartları ve kar gerçeği ile yüzleşince, çaresiz kaldılar. CHP’li İBB ilk defa hakiketle yüzleşti!”

Ülke TV canlı yayınında kahreden gerçek: “Moskova’da eğitim alan uzman ekibi işten çıkardılar”

“İstanbul yılın 6 ayını kar altında yaşayan bir şehir değil. Bu yüzden karla mücadelede çok deneyimimiz yok. Rahmetli Kadir abi (Topbaş) bu yüzden 13 kişiyi Moskova’ya karla mücadele eğitimi almaya gönderdi. Ama CHP’li Ekrem İmamoğlu başkanlık görevini alınca, bu 13 kişiyi işten çıkardı. Kurumsal zeka tasviye edildi. Neden? Çünkü önceki yönetim zamanında işe girmişlerdi. Yerine işe aldığı insanların ise karla mücadele konusunda hiçbir eğitimi ve deneyimi yoktu. Düşünün, o gece eğer AK Partili belediyeler devreye girmese, AFAD devreye girmese, İçişleri Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı devreye girmese İstanbullunun hali nice olurdu?”

İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun Ülke TV’deki değerlendirmelerini aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

 

 

 

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.