Sağlık çalışanlarının ücretsiz ulaşım hakkını veto eden CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun sağlık çalışanlarına teşekkür paylaşımı pes dedirtti.

Pandemi döneminde sağlık çalışanlarının vatandaşın sağlığı için canla başla çalışmasıyla salgın bitme noktasına geldi. Koronavirüs salgını boyunca sağlık personeline ücretsiz ulaşım hakkı tanınmıştı. İstanbul’da görev yapan sağlık çalışanları, toplu ulaşım araçlarını ve İSPARK’ı 30 Haziran’a kadar ücretsiz kullanmaya devam etmişti. Ancak Mayıs 2020’de başlayan bu uygulama CHP’li İBB tarafından veto edildi.

Bu kadarına da pes!

CHP’li İmamoğlu, veto ettiği ulaşım hakkının ardından sağlık çalışanlarına teşekkür ederek “Pandemiyle mücadelede zorlu günler yaşadığımız Mayıs 2020’de başlattığımız ve bugün sona eren sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım hakkından şu ana kadar 340.230 sağlık çalışanımız faydalandı, 771.320.000 TL sübvanse gerçekleşti. Fedakar sağlık çalışanlarımıza şükranlarımızla” ifadelerini kullandı.

İBB Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da daha önce sağlık çalışanlarının ücretsiz ulaşım hakkını veto eden ve kullanım süresi dolunca da teşekkür paylaşımında bulunan CHP’li İmamoğlu’na “Bu kadarına da pes” diyerek tepki gösterdi.

Sağlık çalışanlarının takdirine bırakıyorum

İBB Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, daha önce sağlık çalışanlarının ücretsiz ulaşım hakkını veto eden ve meclis kararıyla kabul edilen kararın süresi dolunca teşekkür paylaşımında bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na tepki gösterdi. Veto kararının fotoğrafıyla birlikte İmamoğlu’nun paylaşımına alıntı yaparak paylaşımda bulunan Göksu, şu ifadeleri kullandı:

“Bu kadarına da pes doğrusu! İBB Meclisi’nde Cumhur İttifakımızın fedakâr sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım hakkı tanıyan kararını veto ederek meclise iade eden İBB Başkanı’nın bu paylaşımını sağlık çalışanlarımızın ve İstanbulluların takdirine bırakıyorum.”