Belediyecilik hizmetleri arasında bir devrim niteliği taşıyan e-ticaret servisi NAR Projesi ile Esenler’deki ev hanımları, el emeklerini online ticaret üzerinden gelire dönüştürebiliyor.

Pandemi nedeniyle tüm dünya önemli bir ekonomik depresyon riskiyle karşı karşıya kalmışken Esenler’de ev hanımları, Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun vizyonuyla kurulan e-ticaret servisi sayesinde ev ekonomisine katkı sağlamaya başladılar.

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun, ev hanımlarının evlerinde ürettikleri el işi ürünlerini online olarak satışa çıkarabilmeleri amacıyla hayata geçirdiği NAR projesi, Esenler halkı için önemli bir gelir kaynağına dönüştü ve projede faydalananların sayısı hızla artıyor.

NAR Projesi nedir?

E-ticaret, dünyada önemi hızla artan yeni nesil iş yapma düzeninin en önemli ayağını oluşturuyor. Ancak, e-ticarete giriş yapabilmek için çok önemli bir teknik alt yapı ve teknoloji bilgi birikimi gerekiyor.

Esenler Belediyesi bu konuda ciddi bir destek sağlayarak, Esenler halkının e-ticaret üzerinden kolayca gelir elde etmesini sağlıyor.

Belediye’nin teknik ekiplerinin yardımlarıyla, ürettikleri ürünlerin fotoğraflarının çekimi, e-ticaret sitesine yüklenmesi, satışı, kargolanması, faturalandırılması ve vergilendirilmesi gibi işlemleri kolayca gerçekleştirebilen ev hanımları böylece ailelerine ek gelir elde ediyorlar.

Ev hanımları bu proje sayesinde el emeği göz nuru ürünlerini hem yurt içi hem de yurt dışı müşterilerine ulaştırabiliyorlar.

Projeye başvurular www.nar.ist internet sitesi üzerinden yapılmakta olup, proje danışmanları başvuru sahibi ile hemen irtibata geçiyor.

Daha sonra gerekli işlemleri yapılan katılımcı, E ticaret ve Dijital Pazarlama eğitimine yönlendiriliyor. E-ticaret ve Dijital Pazarlama eğitimini tamamlayan ve belge almaya hak kazanan tüm katılımcılar içinse site üzerinden mağazaları açılıyor. Aynı zamanda mağazasını kullanabilmesi için sitenin panel kullanımına yönelik eğitim da veriliyor.

NAR Projesinden yararlanan vatandaşlarımızda biri olan Kezban Kuruca ise proje hakkında şu yorumu yaptı:

“TEVFİK GÖKSU BAŞKANIMIZIN PROJESİYLE GÜÇLENDİK

Biz kadınlara, azmimize, gücümüze güç kattığı için Esenler Belediye Başkanımız Tevfik Göksu Bey’e canı gönülden teşekkür ederim. Çünkü onun da desteğiyle, projeleriyle daha da güçlendik. Onun için inşallah daha daha güzel satışlar yapacağız. Evimize katkıda bulunacağız. Esenler Belediyemize çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.”

NAR Projesi’ne ulaşmak için: www.nar.ist

***
M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.