Esenler Belediyesi’nin gençlerin bilimsel projeler geliştirmelerine destek veren Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim Parkı, genç öğrencileriyle beraber TEKNOFEST organizasyonunda çalışmalarını sergiledi. 

TEKNOFEST, ülkemizin teknoloji alanında önemli projelerine imza atan dev şirketlerimizin ürünlerini sergilediği; aynı zamanda teknolojiye, bilime ilgi gösteren gençlerimizle buluştuğu önemli bir etkinlik. Esenler’de gençlerin bilimsel projelerini destekleyen ve önemli eğitimler veren Şehit Prof.Dr.İlhan Varank Bilim Parkımız da, bünyesindeki genç öğrencilerle birlikte bu önemli festivalde yerini aldı.

TEKNOFEST ile bilime ve teknolojiye meraklı gençlerimiz kendilerini buldu

Belediye Başkanımız M. Tevfik Göksu’nun vizyonuyla kurulan Esenler Belediyesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim Parkı, gençlerin ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak değerli mühendis ve bilim insanı olabilmesi için teknoloji ve bilime kapı aralayarak onlara ücretsiz bilim-teknoloji eğitimi sağlıyor.

Daha önce de Esenler’de genç kursiyerleriyle beraber Model Roket İmalat ve Uçuş Eğitimi Kursu düzenleyen Bilim Parkı’nın çalışmalarını incelemek, geliştirdikleri elektrikli otomobil dahil, gençlerimizin bilimsel çalışmalarına tanık olmak için Esenler Belediyesi Şehit Prof.Dr.İlhan Varank Bilim Parkı standını da ziyaret edebilirsiniz.

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.