İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu Habertürk TV’de gazeteci Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programına konuk oldu. Göksu, İstanbul’un gerçeklerini canlı yayında anlattı.

Habertürk’te yayınlanan Teke Tek programının konuğu İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu oldu. Canlı yayında gazeteci Fatih Altaylı’nın sorularını cevaplayan Göksu, İstanbul halkının merak ettiği konulara açıklık getirdi ve CHP’li İBB yönetiminin İstanbul’daki yanlış uygulamalarını anlattı.

Teke Tek canlı yayınında neler konuşuldu?

Göksu, canlı yayında merak edilen pek çok konuya detaylarıyla açıklık getirdi. Kentsel dönüşüm nasıl ilerliyor? İBB’nin borcu arttı mı, azaldı mı? 2019’da bazı projeler neden durdu? İBB kaç km metro yaptı? Nasıl bir İBB devredildi? İmamoğlu’nun “İBB engelleniyor” iddiaları ne anlama geliyor? Taksim Meydanı projesi hakkındaki tartışmalar nedir? CHP’li İBB Başkanı’nın iddia ettiği gibi Halk Ekmek büfeleri engellendi mi? Kamu bankası İBB’ye kredi veriyor mu? İstanbul’da taksi sayısı neden artmıyor?

Göksu, “Esenler Belediyesi modern bir kentsel dönüşüm projesini gerçekleştiriyor. Şu anda aksayan hiçbir şey yok. Kentsel dönüşüm mayınlı bir alandır. Kentsel dönüşüm yapıp da oyunu arttıran tek belediyeyiz” açıklamasını yaptı.

CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun “Engelleniyoruz” yalanı!

Fatih Altaylı’nın, CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bir şov malzemesi haline dönüştürdüğü “Engelleniyoruz!” söylemi hakkındaki soruya da açıklama getiren Göksu, “İBB Başkanı seçimden önce ‘İstanbul için borçlanmak ihanettir’ dedi. İBB yönetimi seçimden sonra CHP’ye geçerken, İBB’nin borç stoğu 28 milyar 525 milyondu. 30 Ekim 2021 itibariyle İBB’nin borç stoğu ise 41 milyar 660 milyon oldu” ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti:

“Çok iş yapacağız ama bizi engelliyorlar diye bir propaganda içindeler. Proje üretemeyince bunu bahane ediyorlar. AK Parti bir şeyi asla engelleyemez. Bırakın engellemeyi, önündeki engelleri kaldırırız.”

Göksu, İmamoğlu’nun “Red oyu verdiler” yalanını canlı yayında ifşa etti

CHP’li İBB Başkanı İmamoğlu’nun “engelleniyoruz” yalanının bir diğer parçası olan Taksim Meydanı düzenleme projesinde İBB AK Parti grubunun projeye red oyu verdiği propagandasının tamamen İmamoğlu’nun yalanları olduğunu açıklayan Göksu, İBB Meclisi AK Parti grubunun bu projeye red oyu vermediğinin altını çizdi.

İstanbul’a hizmet gitmesini engellememek için projelere ve bütçelere red oyu vermediklerini, bu projeleri meclise geldiği şekilde kabul ettiklerini anlatan Göksu’nun karşısında gazeteci Fatih Altaylı şaşkınlığını gizleyemeyerek, “Allah Allah” tepkisi vermek durumunda kaldı.

Göksu, Taksim Meydanı projesinin meclise bile gelmediğini, böyle bir oylama bile yapılmadığını hatırlatarak, İmamoğlu’nun vermediği, başaramadıği belediyecilik hizmetinin sorumlusu olarak AK Parti’yi göstermek amacıyla dezenformasyon yaptığını tüm Türkiye’ye açıklamış oldu.

Canlı yayının video kaydını, aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz:

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.