AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen Tam Bana Göre Festival organizasyonunda ödüle layık görülen üç projemizin ödülünü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldık.

Esenler’de büyük bir dönüşüm gerçekleştirerek ilçeyi İstanbul’un en güvenli bölgesi haline getiren Belediye Başkanımız M. Tevfik Göksu’nun projeleri, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından ödüle layık görüldü.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen Tam Bana Göre Festival organizasyonunda, Türkiye’nin her yerindeki yerel yönetimlerin hayata geçirdiği projeler yarıştı.

Tam Bana Göre Festival organizasyonunda Esenler’e büyük ödül

Değerlendirmeler sonucunda, Esenler Belediyesi’nin hayata geçirdiği kültür sanat projesi Esenler Sanat Evi (ESEV), geleceğin bilim insanlarının yetişeceği Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim Parkı ve gençliğin kalbinin attığı yer olan Esenler Gençlik ve Spor Merkezi projelerimiz ödülle taçlandırıldı.

M. Tevfik Göksu, 3 projenin ödülünü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Okur Gezer otobüsü gençlerin kalbini çaldı

Festivalde Esenler Belediyesi’nin kültür sanat, bilim, gençlik ve spor alanındaki çalışmaların yer aldığı stant büyük ilgi görürken, belediyenin İstanbul’da büyük beğeni toplayan bir diğer projesi, Okur Gezer otobüsü de gençleri konuk etti. Türkiye’nin ilk çizgi roman otobüsü olan Okur Gezer’de gençler mola verip çizgiroman okuyor ve çay içip dinlenme fırsatı buluyorlar.

Esenler Belediyesi’nin projeleri hakkında daha fazla bilgi almak için, belediyenin projeler sayfasını inceleyebilirsiniz.

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.