CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Belediye Başkanı İmamoğlu’nun büyük reklam kampanyalarıyla şov yaparak duyurduğu sosyal yardım desteklerinin aslında söylendiği gibi ortada olmadığı ortaya çıktı. Şimdi herkesin sorduğu soru şu: İstanbul halkının 2.6 milyar TL’si nerede?

CHP’li İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu her fırsatta şov yapmayı çok seven bir belediye başkanı. İstanbul halkı da bu şovların altının boş çıkmasına artık çok alıştı.

Seçimleri kazanmak için İstanbul halkına su fiyatlarında indirim vadedip göreve gelir gelmez su zammı için İBB meclisine teklif getiren İmamoğlu’nun bir “dayanaksız” şovunu daha, İBB Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Tevfik Göksu ortaya çıkardı.

Sosyal yardım diye şov yaptılar, fos çıktı!

Her fırsatta “İBB’nin her yıl 1.3 milyar TL sosyal yardım yaptığını” anlatan İmamoğlu’nun “yardım yapıyoruz” şovundaki söylemin aksine, İmamoğlu’nun görevde olduğu 3 yıl boyunca yaptığı toplam yardım miktarının 1.3 milyar TL olduğu, İBB’nin resmi kayıtlarında ortaya çıktı.

AK Parti’nin İBB’yi yönettiği dönemde, her yıl desteğe ihtiyaç duyan gençlere, öğrencilere, girişimcilere, yaşlılara, kadınlara yaptığı karşılıksız yardımın çok altında bir sosyal yardım yapan İmamoğlu’nun buna rağmen kendini yardım meleği gibi lanse etmesi, elbette İmamoğlu’nun altı boş şovlarına artık alışmış olan İstanbul halkını şaşırtmıyor.

Ancak yine de İstanbul halkının aklında şimdi şu soru beliriyor: “ #Asosyal CHP’li İBB’nin her yıl 1.3 milyar TL’lik sosyal yardım bütçesi ayırmasıyla övünen İmamoğlu, 3 yılda toplam 1.3 milyar TL sosyal yardım yaptıysa, sosyal yardım için ayrıldığı iddia edilen diğer 2.6 milyar TL nerede?”

Para nerde? Yok! Sosyal yardım nerde? Yok! Para nerde? Yok!

Böyle bir para ortada yok da, İmamoğlu sanki o yardım parası varmış gibi “şov mu yapıyor?”

Yoksa böyle bir para sosyal yardım bahanesiyle ayrıldı ama kayıp mı edildi?

İstanbul halkı, #Asosyal CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan bu sorulara cevap vermesini bekliyor.

İstanbul halkının 2.6 milyar TL sosyal yardım parası nerede?

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.