Esenler Belediyesi’nin düzenlediği organizasyonla Batman’da, okullara müzik enstrümanları, kitap, kırtasiye ve eğitim malzemeleri taşıyan Sevgi Kamyonu öğrencilere ulaştı.

Esenler’de faaliyet gösteren “İstanbul’un Sanat Akademisi” Esenler Sanat Evi (ESEV), İstanbul’un her yerinden sanat eğitimi almak için gelen binlerce gence ücretsiz sanat eğitimi vermeye devam ediyor. Ancak belediyemiz, bu fırsata sahip olmayan ülkemizin başka yerlerindeki genç öğrencileri de unutmadı.

Sanata ilgisi olan veya sanatla, müzikle, edebiyatla tanışmak isteyen öğrenciler için içi müzik enstrümanlarıyla, kitaplarla, sanat ve spor eğitim materyalleriyle, kırtasiye malzemeleriyle dolu bir Sevgi Kamyonu’nu Batman’a gönderdi.

10 okulun öğrencileri için Sevgi Kamyonu ile heyecanlı bir buluşma

Esenler Genç Yetenek ekipleri tarafından koordine edilen ve Batman’daki 10 okula ulaştırılıp dağıtımları sağlanan yardım malzemelerini alan küçük öğrencilerse mutluluklarını gizleyemediler.

Yardımlaşmanın, kardeşliğin ve hoş görünün önemini hatırlatan kutlu bir ay olan Ramazan döneminde, Esenler halkının sevgisini ve desteğini Batman’a taşıyan Sevgi Kamyonu sayesinde bugün Batman ve Esenler arasında bir gönül köprüsü de kurulmuş oldu.

Batman’a bağlı Balpınar Ortaokulu, Kıbrıs Şehitleri Ortaokulu, Segırkan Ortaokulu, 19 Mayıs Ortaokulu, Selçuklu Ortaokulu, Şeyhçoban Ortaokulu, Yeşiltepe Ortaokulu, İkiztepe Ortaokulu, İMKB Pazaryeri Ortaokulu ve Karatay Ortaokulu olmak üzere toplam 10 okula malzemeler ulaştırıldı. Genç Yetenek ekipleri, malzemeleri dağıttıktan sonra küçük öğrencilerle çeşitli aktiviteler de düzenleyerek öğrenciler için moral kaynağı oldular.

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.