Belediye otobüslerini tamir bile edemeyen şirkete 2 milyar lira bütçe ayıran İmamoğlu’nun, pandemide canla başla savaşan sağlık çalışanlarımızın 5-10 liralık otopark ücretlerine göz dikmesine izin vermiyoruz!

Pandemi nedeniyle zor şartlar altında uzun nöbet saatlerine dayanarak halkımızın sıhhati için savaş veren sağlık çalışanlarımızın trafikte karşılaştıkları yükü hafifletmek için İSPARK otoparklarından ücretsiz olarak yararlanabilmelerini sağlamıştık.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi olarak aldığımız bu kararın ardından, pandemi şartlarının hafiflediğini öne süren CHP’li Ekrem İmamoğlu, İSPARK otoparklarının zarar etmeye başladığı bahanesiyle sağlık çalışanlarının ücretsiz otopark hakkını kaldırmak için aylardır mecliste karar çıkarmaya çalışıyor.

CHP’li şirkete 2 milyar lira ödenek gönder, sağlık çalışanlarının 5 lirasına göz dik!

İETT otobüslerinin bakım onarım ihalesini, otobüsleri tamir etmekten aciz kalan CHP’li “tanıdık” bir şirkete 2 milyar liraya veren CHP’li İmamoğlu’nun sağlık çalışanlarımızın 5-10 liralık otopark ücretlerine göz dikmesini tüm halkımızın takdirine sunuyoruz.

İBB Meclisi AK Parti grubu olarak biz sağlık çalışanlarımızı yalnız bırakmamaya kararlıyız. AK Parti grubu oylarıyla meclisten geçirdiğimiz “ücretsiz otopark kullanım hakkını uzatma kararı” yine CHP’li İstanbul Belediye Başkanı İmamoğlu tarafından VETO edildi ve tekrar meclise geldi.

Mecliste ise, İBB’nin CHP’li ve İYİ Partili meclis üyelerinin ret oylarına rağmen, İBB AK Parti ve MHP gruplarımızın “ısrar kararı” ile sağlık çalışanlarımızın İSPARK otoparklarını ücretsiz kullanabilme hakkı meclisten tekrar geçti.

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu. 

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi. 

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.