Reformcu AK Belediyecilik kavramının esaslarını vurguladığımız ve gelecek için daha güçlü bir alt yapı kurmanın temelini oluşturacak eğitimleri verdiğimiz Teşkilat Akademisi programımız, İstanbul’dan sonra Ankara’da Kızılcahamam kampında da AK Parti teşkilatıyla buluştu.

Vatandaşına konforlu, güvenli, sağlıklı yaşam şartları sunmayı hedefleyen Reformcu AK Belediyecilik, daima reformcu bir ruhla toplumu daha ileri taşıyor.

AK Parti olarak, ülkemizi daha ileri götürme çabasıyla hareket eden bir geleneği devam ettiriyoruz. İlerleme fikrinin kıvılcımını Adnan Menderes çaktı. Erbakan Hoca temellerini attı. Turgut Özal seslendirdi. Recep Tayyip Erdoğan ise inşa etti ve milletimize başarabilme fikrini aşıladı.

Halkımıza Reformcu AK Parti Belediyeciliği ile hizmet götüreceğiz

Reformcu belediyecilik anlayışımızı AK Parti teşkilatına anlattığımız Teşkilat Akademisi programımız ile İstanbul’da düzenlediğimiz toplantıların devamını Ankara’da getirdik.

Kızılcahamam’daki toplantımızda, ilçe teşkilatlarımızda görevli arkadaşlarımıza Reformcu AK Belediyecilik kavramının ilkelerini anlattık ve ülkemiz için AK Parti olarak 20 yılda yaptığımız hizmetleri detaylandırdık.

Teşkilat Akademisi ile 20 yılımızı yeni arkadaşlarımıza anlatıyoruz

AK Parti’nin 20 yıllık iktidarı sırasında ülkemiz için yaptığımız hizmetler, daima ileri gitme vizyonumuzu anlatan birer belge olma niteliği taşıyor.

Bu 20 yıl içinde:

  • Türkiye’nin dünyadaki var olan potansiyelini ortaya çıkardık.
  • Yaptığımız teknoloji ve üretim hamleleri ile çağı yakaladık.
  • Türkiye’nin yönünü eski gelecekten yeni geleceğe çevirdik.
  • Kurumlarımızı hakim değil, hadim hale getirdik.
  • “Kerim Devleti” ortaya çıkardık.
  • Devletin ve yerel yönetimlerin tüm kurumlarını erişilebilir hale getirdik.
  • İnsanımıza hak ettiği değeri verdik.
  • Hizmet etme motivasyonu farkı oluşturduk.

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.