Esenler Belediyesi Ramazan ayının ilk günü Esenler halkına çok güzel bir sürpriz yaptı ve Ramazan’ı Mehteran Takımı’nın eşsiz gösterisiyle karşıladı.

Covid-19 nedeniyle tüm dünya zor bir dönemden geçerken insanların bir araya gelemediği, etkinliklere katılamadığı bu süreçte Esenler Belediyesi halka moral desteği vermek için farklı çözümler üreterek yüzlerde tatlı bir gülümseme, gönüllerde hoş bir anı bırakıyor.

Ramazan boyunca gelenekselleşen iftar etkinliklerinin düzenlenmesi pandemi nedeniyle mümkün değilken, Esenler Belediyesi bu etkinliklerin online olarak izlenebilmesi için tüm teknik alt yapıyı kurdu ve Esenler halkını online olarak etkinliklere katılmaya davet etti.

Ancak daha ilginç bir sürpriz de Ramazan’ın ilk günü yaşandı. İftar öncesi evlerine gitmeden önce Esenler meydanında alışverişlerini yapan Esenler halkı, meydanda etkileyici şovları ve müzikleriyle geçit töreni yapan Mehteran Takımı ile karşılaştı.

Telefonlarına sarılıp anı fotoğrafları çeken, sosyal medya için etkileyici videolar çeken semt halkı bu hoş sürprizle Ramazan’a girmiş oldular.

Sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uygun olarak tertip edilen mehteran gösterisi Esenler halkı tarafından da çok beğenildi.

Mehteran Takımı’na büyük ilgi gösteren vatandaşlar, Esenler Belediyesi tarafından her yıl organize edilen Ramazan etkinlikleri çok özlediklerini belirtti. Covid-19 sürecinde, böyle bir etkinliğin moral ve motivasyonlarını artırdığını söyleyen vatandaşlar, yetkililere teşekkür etti. Etkinlik kapsamında vatandaşlara belediyenin kültür- sanat faaliyetlerini içeren bilgilendirici el broşürleri de dağıtıldı.

www.esenlerderamazan.com

Esenler Belediyesi, Covid-19 tedbirleri kapsamında her yıl meydanlarda gerçekleştirdiği Ramazan etkinliklerini bu yıl dijital platformlara taşıdı. “Ramazan Arınmaktır” temasıyla her gün dopdolu içeriğin vatandaşlarla buluşturulduğu etkinlikler, www.esenlerderamazan.com adresi ile Şehir Ekranı TV, Esenler Kültür Sanat Youtube ve sosyal medya kanallarından takip edilebiliyor.

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.