Esenler Belediyesi, popülaritesi hiç azalmayan radyolarda kariyer yapmak, radyocu olmak isteyenler için deneyimli uzmanların ders verdiği ücretsiz eğitimlerine devam ediyor.

İstanbul halkına ücretsiz olarak sanat eğitimleri veren Esenler Sanat Evi ESEV, radyo yayıncılığında kariyer yapmak isteyenler için verdiği Radyonun Yıldızları eğitimlerinin yenisine başladı.

İstanbul’un çeşitli semtlerinden yoğun katılımcı ilgisiyle karşılaşan eğitimlerde, Türkiye’nin önemli radyolarında görev yapan deneyimli radyocular eğitim veriyor ve deneyimlerini kursiyerlere aktarıyorlar.

Radyocu adaylarına mesleğin profesyonellerinden eğitim

Eğitimcilerimiz arasında Radyo D’den Hilal Özdemir, Pal Nostalji’den Fikret Kocamaz, Alem FM’den Gonca Büyükbayraktar ve Saran Grup’tan Mustafa Kıyıcıoğlu yer alıyor.

Esenler Belediyesi’nin, internet üzerinden dinlenebilen ve tüm Türkiye’den büyük bir dinleyici kitlesine sahip olan, zengin içerikli radyosu Radyo Esenler’in koordinasyonuyla gerçekleşen eğitimler sonunda kursiyerlerimiz bir radyoda kariyer yapma hedeflerine bir adım daha yaklaşmış olacaklar. Ayrıca kursiyerlerimiz için Radyo Esenler’de staj yapma veya işe başlama fırsatı da bulunuyor.

 

 

 

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik

Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.