Çevremize, doğaya ve hayvanlara karşı daha şefkatli ve bilinçli bir yaşam kurma anlayışımızın bir parçası olarak Esenler’de düzenlediğimiz Pati Festivali halkımızdan yoğun ilgi gördü.

Esenler Belediyesi, can dostlarımız olan köpeklerin sahipleriyle birlikte iyi vakit geçirip eğlendiği ve çok özel deneyimler yaşadığı renkli bir festivale ev sahipliği yaptı. 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde “Satın alma sahiplen!” mottosuyla gerçekleşen Pati Festivali’nde renkli görüntüler ortaya çıktı.

Etkinlik alanında özgürce dolaşıp yeni arkadaşlar edinen patili dostlar, ırk ve yetenek başlıklarında çeşitli yarışmalara katıldı.

PATİ FESTİVALİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Eğitimli köpeklerin de gösteri yaptığı festival kapsamında bir de güzellik yarışması düzenlendi. Yarışmada dereceye girenlere Esenler Belediye Başkan Yarrdımcısı Mehmet Kamil Ayata tarafından mama ve kupa ödülleri takdim edildi. Festivalde ayrıca vatandaşlara belediye barınağında bulunan dostlarımızı sahiplenme imkânı tanındı.

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Veteriner Hekimi Serdar Öztürk, sokak hayvanları için pek çok çalışma gerçekleştirdiklerini belirterek “Can dostlarımızın toplanmasını, bakım ve tedavilerini yapıyoruz. Kısırlaştırma, aşılama ve yuva edindirme çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Senelik 500 hayvanın kayıt altına alınmasını sağlıyoruz. Bu organizasyonda vatandaşlarımızı hayvanlar konusunda bilinçlendiriyoruz.

PATİ DOSTU SOKAKLARDA HAYVANLAR AÇ KALMIYOR

Mamamatik makinasını Esenler’in birçok farklı noktasında görebilirsiniz. Vatandaşlarımız makinaya bir lira atarak can dostlarımıza mama sağlayabilirler” şeklinde konuştu.

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.