İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin şehirdeki toplu ulaşım ücretlerine yaptığı %40 zamdan etkilenen öğrenci kardeşlerimiz için, zam kararını mecliste geri aldırdık! CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise öğrencilere indirim yapılmasına karşı çıktı. İmamoğlu, meclisin aldığı indirim kararını veto edeceğini açıkladı.

Gençlere toplu ulaşımı ücretsiz yapacağını vaat ederek meydanlarda bol keseden umut dağıtan CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun gerçek yüzü bir kez daha ortaya çıktı.

Kısa süre önce toplu taşımaya zam kararı alan İmamoğlu, İstanbul’da tüm gençlerin tepksini çekmişti. İBB Meclisi’nde Cumhur İttifakı olarak, yapılan oylama ile öğrencilerimizin ulaşım ücretlerinde %40 indirim kararı aldık. Böylece gençlerimiz zam kararından etkilenmeden toplu taşımayı kullanabilecekler.

Öğrenci ulaşımına yapılan %40 zammın geri alınması için oylama yapacağımızı daha önce duyurmuştuk. Oylamada, İETT’nin sübvanse edilmesi teklifimize İBB CHP ve İYİ Parti Grupları “HAYIR” oyu verdi. Buna rağmen İBB Cumhur İttifakı Grupları olarak kararı meclisimizde kabul ettik.

Ancak CHP’li İBB Başkanı yine halkın yararı yerine kendi menfaatleri doğrultusunda hareket etti. İmamoğlu, seçim öncesindeki vaatlerinin aksine, bu indirimi engellemek için her şeyi yapacağını açıkladı. Daha karar alındığı sırada meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada kararı veto edeceğini duyuran İmamoğlu böylece gerçek yüzünü de ortaya çıkardı.

Oysa bakın, CHP seçmenin gözünü boyamak için nasıl vaatler vermiş? Kendi kanallarında yayınladıkları resmi seçim vaadi videosunu seyredin:

Seçim kazanmak için vadettikleri: Öğrenciye ücretsiz ulaşım!

Seçimi kazandıktan sonra icraatları: Öğrenci ulaşımına zam! Öğrenciye yapılan indirimleri iptal!

İmamoğlu’nun öğrenci zammı CHP’nin halkın gözünü boyamak için temelsiz vaatler savuran yalan mekanizmasını bir kez daha ortaya koydu.

İstanbul halkını CHP’nin yalanlarına ezdirmemeye kararlı olduğumuzu bir kez daha gösterdik. Öğrenci kardeşlerimiz, İmamoğlu’na rağmen, artık toplu taşımadan %40 indirimle seyahat edebilecekler.