İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun öğrenci abonmanlarındaki ulaşım zammı ısrarına rağmen zamları geri aldırdık. Hem de ikinci kez! İmamoğlu kararımızı veto etti ama biz meclis kararıyla öğrenci ulaşım ücretlerindeki indirimleri uygulamaya koyduk.

İstanbul’da okuyan öğrenci kardeşlerimiz için güzel bir haberimiz var. CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye başkanı olurken öğrencilere tüm ulaşımı ücretsiz yapma sözü vermişti. Ancak CHP’nin klasik yalan politikasına uygun şekilde, bu seçim vaadinin de altının boş olduğu kısa sürede anlaşıldı. İş başına gelir gelmez suya zam yapmak için ardı ardına teklifler veren İmamoğlu yönetiminden öğrenciler da nasibini aldı. Bedava ulaşım sözü verdikleri öğrencilerin biletlerine zam koyan İmamoğlu’na rağmen, biz bu %40 zammı geri aldırdık.

İBB AK Parti Meclis Grubu olarak zammı geri aldırdığımız oylamanın ardından İmamoğlu bu indirimi veto etti. Aldığımız indirim kararını uygulamayacağını beyan etti. Ancak, İmamoğlu’nun veto kararı meclisimizde kabul görmedi. Öğrenci abonmanlarına yapılan %40 zammın geri alınarak İETT’nin sübvanse edilmesi teklifimizi İBB AK Parti ve MHP Grupları olarak meclisimizde kabul ettik.

Öğrencilerimiz artık İstanbul’da ulaşım için zamlı ücretler ödemek zorunda değil. Artık tüm öğrencilerimiz İstanbul’da zamsız olarak toplu taşıma araçlarını kullanmaya devam edecekler. Üstelik, İBB Başkanı İmamoğlu’nun veto ısrarına rağmen!

CHP ve İmamoğlu öğrenci ulaşım ücretine indirim için vaatler verip halkı nasıl aldattı?

CHP yalan vaatlerle halkı kandırarak seçim kazanmaya çalışadursun… Biz İstanbul halkının bize verdiği temsil gücüyle halkımızın yanında durmaya devam ediyoruz.

Peki CHP seçim vaatlerinde öğrencilere ne mi vaat etmişti?:

Vaat: “CHP’nin bütün belediyelerinde öğrenciye toplu taşıma ücretsiz olacak!”

Gerçek: Öğrencileirn ulaşım ücretlerine %40 zam! Belediye meclisi bu zammı iptal ederse, iptal kararını da veto etmek. Hem de öğrenciye %40 zam yapmak için inatlaşmak!

İşte CHP’nin ve CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun pembe seçim vaatlerinden arındırılmış gerçeği.