İstanbul’un yağmurlu, karlı, fırtınalı ve soğuk günlerinde halkını bırakıp lüks balıkçıda 48 bin liralık balık yemeye koşan İmamoğlu bu kez de İstanbul metro sistemini sağlıklı işletmede sınıfta kaldı. İstanbul halkı yoğun yağmurda, metro istasyonlarında saatlerce gelmeyen trenleri bekledi.

Selde Bodrum’a, depremde Palandöken’e, kar fırtınasında balıkçıya kaçmasıyla artık İstanbul tarihine adını “hizmet vermeyen başkan” olarak yazdıran CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun belediyeciliği, şimdi de İstanbul metrosunun trenlerini yolda bırakmaya başladı.

İBB’nin AK Parti döneminde büyük fedakarlıklarla ve yoğun çalışmayla inşa edilen ve bir gün bile sorun yaşamadan tıkır tıkır işleyen İstanbul metrosu, dün yoğun yağmur altında evine ulaşmaya çalışan on binlerce İstanbullunun metro istasyonlarında saatlerce trenleri beklemesine sebep oldu.

İETT otobüslerini yolculara ittirdiler, şimdi sıra metro trenlerinde!

2 milyar liralık tamir ve bakım ihalesiyle içi boşaltılan ve ehil olmayan şirketlere teslim edildiği için otoyollarda bozulup kalan İETT otobüslerinin görüntüsü hala aklımızdayken, şimdi de İstanbul metrosu…

İstanbul’u yönetmek ve şehirdeki sorunları çözmek yerine Bodrum’a, Palandöken Kayak Merkezi’ne ve lüks İstanbul balıkçılarına kaçtığı tescillenmiş CHP’li İmamoğlu’nun elinde İstanbul metrosu da artık onarımı çok zor arızalar vermeye başladı.

Hazır kazılmış metro tünellerinin içine beton dökerek tünelleri kapatmasıyla ünlenen CHP’li İBB Başkanının mevcut çalışan metro sistemi için de bakım onarım çalışmalarını yeterince yapamadığını anlıyoruz.

Dün yaşanan ve on binlerce İstanbulluyu metro istasyonlarında saatlerce balık istifi gibi metro beklemeye mecbur bırakan metro arızası, İstanbul’un metro sisteminin de bakımsızlıktan çökmek üzere olduğunun işareti.

Metro trenlerini de otobüsler gibi iterek çalıştırmak mümkün olsa, CHP’li İBB yönetiminin İstanbul halkına onu da yaptıracağından şüphemiz yok.

 

 

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.