Esenler’in tüm İstanbul’a ücretsiz sanat eğitimi veren sanat akademisi Esenler Sanat Evi, Kütüphane Haftası’nı tadına doyulmaz bir müzik şölenine ve okuma etkinliğine dönüştürdü.

İstanbul’un tüm ilçelerinden gelen sanata meraklı binlerce vatandaşımıza uzman eğitmenler gözetiminde kapsamlı ve ücretsiz sanat eğitimi veren Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) Kütüphane Haftası için de anlamlı bir etkinlik düzenledi.

Esenler’de kütüphane bilinci yükseliyor

İstanbul’un Sanat Akademisi olarak anılmaya başlayan 10 yaşındaki eğitim kurumumuz ESEV’de müzik eğitimi alan öğrencilerimizden oluşan müzik grubu Rüzgârlı Tepenin Çocukları ile Cemil Meriç Gönüllüleri, Kütüphane Haftası dolayısıyla ilçede bulunan kütüphaneleri ziyaret ederek renkli bir etkinliğe imza attı.

Hem kitap hem de müzik severleri mutlu eden etkinlik Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi, 15 Temmuz Millet Bahçesi Kütüphanesi ve Yavuz Selim Halk Kütüphanesi’nde gerçekleşti. 3 gün süren etkinlik boyunca kütüphanelerde canlı müzik dinletisi eşliğinde sevilen edebiyat eserlerinden pasajlar okundu, edebiyat ve müzik sever vatandaşlarımız etkinliği ilgiyle takip ettiler.

Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun Esenler’i sanatla, edebiyatla, müzikle buluşturan ve ilçedeki yaşam kalitesine çok önemli katkılar sağlayan ESEV sayesinde gençlerimiz ilgi duydukları sanat dallarında eğitim alırken, edindikleri sanat deneyimlerini de yeniden ilçe halkıyla paylaşarak ilçemizde sosyal hayatın renklenmesine büyük katkı sağlıyorlar.

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.E