Aşırı yağışlar nedeniyle yaşanan sel felaketinin ardından yaralarını saran Kastamonu’yu ziyaret ettik ve yardım malzemelerini mağdurlara ulaştırdık.

Karadeniz’in güzel şehri Kastamonu’da aşırı yağışlar nedeniyle taşan derenin neden olduğu sel felaketiyle yüreklerimiz dağlandı. Esenler Belediyesi olarak, selden etkilenen halkımıza yardım ulaştırmak için ekiplerimizle birlikte bölgeye gittik.

Kastamonu yaralarını saracak

Beklenmedik boyutlardaki yağmur ve taşan derelerin ardından yaşanan sel felaketinin ardından bölge halkını yalnız bırakmadık. Selin vurduğu Abana, Bozkurt ve Devrekani’yi ziyaret ederek halkımızın ihtiyaçlarını yerinde gözlemledik. Gerekli önlemleri almak, yardımları ulaştırmak için TIR’larımız ve ekiplerimizle bölgede faaliyetlere başladık.

Devletimiz sel bölgesinde halkımıza destek olmak için tüm imkanlarını seferber etmiş durumda. Bakanlıklarımız, AFAD ve STK’lar 7/24 çalışmalarını gerçekleştiriyor. Yaralar hızla sarılacak, zarar gören yerle hızla ihya edilecek.

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.