AK Parti Grup Başkanvekili Başkan M. Tevfik Göksu, İBB’nin hazırlattığı bağımsız denetçi raporlarındaki sonuçlara göre İSPARK kurumunun sadece 2020 yılında yaklaşık 100 Milyon TL zarar ettiğini açıkladı ve İstanbul halkına otopark hizmeti veren şirketin batmak üzere olduğu uyarısını yaptı.

“Seçimden önce sırf oy almak için ‘İstanbul nimet nimet‘ diyen başkan ve ekibi İBB’yi dönülmesi zor bir borç batağına sürüklediği gibi şirketlerini de iflas etme noktasına getirmiştir” diyen AK Parti Grup Başkanvekili Başkan M. Tevfik Göksu İSPARK’ın karşılaştığı dev zararı İstanbul halkına duyurdu.

İSPARK devasa bir bütçe açığına dönüştü

AK Parti Grup Başkanvekili Başkan M. Tevfik Göksu, İstanbul halkının trafik ve park sorununa çözüm olarak geliştirilen ve AK Parti döneminde önemli bir hizmet vererek şehir yaşamının konforunu artıran İSPARK’ın bugün İstanbul halkının cebindeki parayı hortumlar hale geldiğinin altını çizdi.

M. Tevfik Göksu, “Sayın başkan seçimden önce ‘aklım almıyor İSPARK nasıl zarar eder?’ diye her mikrofona konuşuyordu. Şimdi ben kendisinden İSPARK’ın bir senede nasıl 100 milyon TL zarar ettiğini açıklamasını bekliyorum. İSPARK sadece 2020 yılında 100 milyon zarar etmiş. İETT neden arıza veriyorsa, İSPARK da o yüzden batıyor. Yani sizin yönetim anlayışınız yüzünden. Bu anlayışın, en ibretlik bir örneğini kendi ilçem yani Esenler ‘den vereyim. İSPARK’la alakası olmayan bir İBB daire başkanı tamamen şahsi bir kaprisi sebebiyle, İSPARK’a ait bir otoparkı, ‘Siz benim kim olduğumu biliyor musunuz, kapattım burayı’ diyerek gerçekten kapatıyor ve aynı gün bariyerleri söktürüyor. Egosunu bu şekilde tatmin eden bu yönetici bir gün sonra bariyerleri yerine taktırıp otoparkı açıyor. Bu kadar keyfi yönetilen şirket batmaz mı?” dedi.

Konuyla ilgili M. Tevfik Göksu’nun daha önceki açıklamalarını ilgili haberde bulabilirsiniz.

*** 

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu. 

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi. 

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.