İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin otopark işletmesi İSPARK devletten aldığı maaş ve sigorta desteğine rağmen tarihi rekor zarara imza attı ve CHP bunu izah edemiyor!

İSPARK İstanbul’un en önemli sorunlarından biri olan otopark problemine çözüm üretmek için kurulan bir şirket.

AK Parti’nin İBB yönetiminde olduğu döneminde küçük miktarlarda zarar etse de zararından öte halka sunduğu hizmetin kalitesi ve sağladığı faydayla öne çıkan şirket bugün CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu döneminde İstanbul halkının omuzlarındaki yük haline dönüştü.

İSPARK İstanbul halkının parasını nasıl eritiyor?

2020 yılında, şehrin bütçesinden, yani İstanbul halkının cebinden 100 milyon lira zarar ettiği ortaya çıkan İSPARK için yazılan bu zararın nedeni ise açıklamalardan, izahtan çok uzakta duruyor.

İBB AK Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu, bu devasa zararın 2020 yılındaki pandemi şartlarında devletin verdiği maaş ve sigorta desteğine rağmen oluştuğunun da altını çiziyor. Göksu, “çalışan maaşlarını ve sigorta primlerini devlet öderken bu zarar nasıl oluştu?” diye soruyor.

İmamoğlu belediye başkanı olduktan sonra İSPARK çalışanlarını partizanca hamlelerle işten çıkarmış, yönetim kuruluna çok yüksek maaşlarla kendi yandaşlarını doldurmuş ve alt kadroları da yine partili yandaşlarla doldurarak İSPARK’ı hizmet veren bir şirketten İstanbul’un sırtına yük olan bir kambura dönüştürmüştü.

M. Tevfik Göksu’nun konuyla ilgili çarpıcı açıklamalarını aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz:

*** 

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu. 

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi. 

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.