Ekrem İmamoğlu Avrupa’nın en büyük atık su arıtma tesisinin temelini atmamakla övününce, pisliğe boğulan Haliç’e dev sıçanlar demir attı. Kedilerden bile büyük devasa sıçanların Haliç kıyısında yürüyen insanlara saldırması da yakın görünüyor.

Göreve gelir gelmez, “temel atmama töreni” adı altındaki şovlarla öne çıkan ve AK Parti’nin başlattığı çok önemli projeleri iptal eden İmamoğlu’nun gösterilerin bedelini hep beraber ödüyoruz.

AK Parti’nin planlayıp hayata geçirmek üzere geliştirdiği Avrupa’nın en büyük atık su arıtma merkezini, göreve gelir gelmez iptal eden İmamoğlu, sene başında Marmara’da müsilaj kabusu yaşatmıştı.

Fareler İmamoğlu sayesinde üreyecek ve semirecek zemin buldular

Şimdi de Haliç’e arıtılmadan akıtılan atık sular sebebiyle lağım çukuruna dönmek üzere olan Haliç’te, kedi boyutunda dev sıçanlar yüzmeye başladı.

İstanbul, reklam kampanyalarıyla laf üreterek, “temel atmama” törenleriyle şov yaparak yönetilebilecek bir şehir olmadığını iki yıllık başkanlığı Böylece İstanbul, İmamoğlu’na reklam kampanyalarıyla laf üretilerek ve “temel atmama törenleri” ile şov yaparak yönetilebilecek bir şehir olmadığını iki yıllık başkanlığı döneminde defalarca hatırlatmış oldu.

Şehirde sivrisineklere karşı ilaçlama ve önleme çalışması yapılmaz, yaz aylarında dev sivrisinekler İstanbul’u işgal eder.

Dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan İstanbul’un dev boyutlardaki atık suyunu arıtmak için acil bir ihtiyaç olan arıtma tesisini İmamoğlu gereksiz bulduğu için koskoca Marmara denizi ölümün eşiğine gelir, kıyılarımız balçık gibi musilajla kaplanır, deniz canlıları ölür, doğal hayat katledilir.

Ve şimdi de dev sıçanlar, Haliç kıyılarında yüzüp gezinmeye başlar.

Bakımı yapılamayan yepyeni otobüsler, arıtılmayan atık sular, çalıştırılamayan ekmek fabrikaları, şehri istila eden dev sivrisinekler, İstanbul’un göbeğinde cirit atan dev sıçanlar…

İstanbul halkının İmamoğlu ile imtihanı giderek büyüyor.

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.