İBB Meclisi’nde CHP ve İYİ Parti üyelerinin oylarına karşı AK Parti üyelerinin oylarıyla uzatılan ücretsiz otopark hakkını Ekrem İmamoğlu veto etti. Peki İmamoğlu bunu neden yapıyor?

Pandemi döneminde ağır şartlar altında virüsle mücadele eden sağlık çalışanlarımıza, İBB olarak destek vermek amacıyla tanıdığımız ücretsiz otopark hakkını, 31 Aralık 2021’e kadar uzatma kararımız, CHP’li İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından veto edildi.

Pandemi sürecinde algı yaratmak ve PR belediyeciliği ile şov yapmak için sağlık çalışanlarına İSPARK otoparklarında ücretsiz otopark hakkı verdiklerini duyuran İmamoğlu, şimdi bu hakkı geri almak için düğmeye bastı.

Medyada pandemiye ilgi azaldı, İmamoğlu ücretsiz otopark hakkını bitirdi!

Sağlık çalışanlarına verilen ücretsiz otopark hakkı nedeniyle “İSPARK otoparklarında gelir kaybı yaşandığını” ileri sürerek bu hakkın süresini uzatmak istemeyen CHP’li İmamoğlu ve İBB İYİ Parti üyelerine rağmen, İBB AK Parti Meclis Grubu’nun oylarıyla ücretsiz otopark hakkının süresi 31 Aralık 2021’e kadar uzatılmıştı.

Belediyecilik anlayışı hizmet üretmek üzerine değil, şov yapmak, algı operasyonları düzenlemek ve belediye bütçesini PR harcamalarına akıtmak üzerine kurulu olan Ekrem İmamoğlu şimdi, AK Parti Meclis Grubu’nun oy çoğunluğu ile meclisten geçirttiği ücretsiz otopark hakkını, veto etti. Böylece sağlık çalışanlarına ücretsiz otopark hakkı vermeyeceğini bir kere daha ilan etmiş oldu.

Ancak, tüm dünyayı etkisi altına alan zor bir pandemide yaşamlarını ortaya koyarak, canları pahasına insanları hayata döndürmek için sabah akşam maskeler ve tulumlar içinde, çok zor şartlarda savaş veren sağlık çalışanlarımızı İmamoğlu’na ezdirmeyeceğiz ve ilk meclis toplantısında bu kararı yeniden ve aynen meclisten geçireceğiz.

CHP’li İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun tüm aksi çabalarına rağmen, canları pahasına halkımız için savaşan sağlık çalışanlarımıza sahip çıkacağımızı tekrar ediyoruz: Sağlık çalışanlarımız, gelir kaybından değerlidir!

*** 

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu. 

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi. 

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.