İBB Destek Hizmetleri’nde görevli Utkan Baştürk isimli çalışanın Esenler Belediyesi’ni arayarak Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’yu tehdit etmesi ve bu yöndeki sosyal medya paylaşımları büyük tepki topladı.

CHP’li İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni borç batağına sürüklemesi ve şehrin artık iflas bayrağını çekmek üzere olması hakkındaki uyarıları nedeniyle, Esenler Belediye Başkanı ve İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu tüm İstanbul halkının ve Türkiye’nin dikkatini çekmeye devam ediyor.

CHP’li İBB yönetiminin yalanlarını belgeleyen Göksu hedefte

CHP’li İBB yönetiminin seçim sürecinde vadettikleriyle yönetime geldikten sonra yaptığı uygulamaların uyuşmadığını belgeleriyle ortaya koyan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni iflasın eşiğine getirecek düzeyde belediyenin finansal dengesini bozan ve halka hizmet götürmek yerine CHP’li milletvekilleriyle bağlantılı ama yetersiz şirketlere milyarlık ihaleler vererek İETT’yi çalışamaz hale getiren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yanlışlarını her platformda dile getiren Göksu, aynı zamanda İmamoğlu’nun da öfkesini üzerine çekiyor.

Daha önce Habertürk’teki bir canlı yayında Göksu’nun ismini duyunca, öfkesini kontrol edemediği gözlenen İmamoğlu’nun bu kontrolsüz sinirinden cesaret alan İBB çalışanlarından bazılarının şimdi Esenler Belediye Başkanı Göksu’yu tehdit etmeye varan saldırganlıkları artık göz önüne çıkmaya başladı.

İBB Destek Hizmetlerinde görevli Utkan Baştürk isimli çalışanın Esenler Belediyesi’ni telefonla arayarak Göksu’yu tehdit eden konuşması kayıtlara takılırken, aynı görevlinin sosyal medya hesaplarında da Göksu’ya hakaretler savurması dikkatlerden kaçmadı. Sosyal medya hesaplarını erişime kapatan görevlinin telefondaki kayıtları ise medyaya yansıdığında bu çirkin tavır halkın tepkisini çekti. AK Parti İstanbul grubunun da tepki gösterdiği tehditkar telefon konuşmasının kayıtlarını aşağıdaki bağlantıdan dinleyebilirsiniz.

https://video.haber7.com/video-galeri/197331-ibb-calisani-tevfik-goksuya-tehditler-savurdu-skandal-paylasimlari-ortaya-cikti

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.