M. Tevfik Göksu, konuk olduğu CNN TÜRK Masası programında, İBB gerçeklerini tüm detaylarıyla anlattı ve İstanbul halkını uyardı. 43 Milyar lira borç yapan CHP’li İmamoğlu yönetimi İBB’yi iflasın eşiğine getirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, CNN Türk kanalında, İBB hakkındaki çok çarpıcı detayları Türkiye ile paylaştı.

İstanbul’da yaşanan büyük sorunların CHP’li İBB Başkanı İmamoğlu’nun yanlış belediyecilik uygulamalarından ve partizanca yaklaşımlarından kaynaklandığının altını çizen Göksu, İBB’nin 43 milyar liralık borç batağına saplandığını da açıkladı.

İBB maaşları ödeyemeyecek derecede batıyor

Seçimden önce kimseyi işten çıkarmayacaklarına dair namus sözü veren CHP’nin seçimden sonra İBB’den 13 binden fazla insanı çıkardığını açıklayan Göksu, işten çıkarılanların yerine ise 45 bin partili yandaş çalışanın alındığını duyurdu.

M. Tevfik Göksu, kadroları CHP yandaşlarıyla şişirilen İBB’nin bir maaş yükünün İstanbul halkına maliyetinin 5 milyar lira olduğunu hatırlattı.

Göksu, son zamanlarda İstanbul’da yaşanan taksi tartışmalarına da değindi.

M. Tevfik Göksu, Ekrem İmamoğlu yönetiminin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni içine düştüğü maddi krizden çıkarabilmek için taksi plakası satmaya çalıştığını vurguladı.

İBB, İETT ve Karabatak sorunu

İETT otobüslerinin sürekli arıza yapması ve yolda kalması konusuna da değinen Göksu bu sorunu “Karabatak sorunu” olarak tanımladı.

Göksu, 2 milyar lira karşılığında otobüs bakım ihalesinin verildiği, CHP Milletvekili Özgür Karabat bağlantılı şirketin yeterliliği olmadığını ve otobüslerin bu nedenle arıza yapmaya başladığını da İstanbul halkına açıkladı.

CNN Türk kanalında yayınlanan programın tamamını aşağıdaki link üzerinden izleyebilirsiniz.

*** 

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu. 

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi. 

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.