Esenler Belediyesi, pandemiyle boğuşan dünyada çok önemli bir ihtiyaç haline dönüşen hasta nakil hizmetlerini Esenler halkına ücretsiz sunuyor ve hastalık anında da vatandaşının yanında duruyor.

Esenler Belediyesi ve Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, vatandaşını sağlıklı günlerinde olduğu gibi hastalık durumunda da yalnız bırakmıyor.

Pandemi nedeniyle tüm dünyada sağlık konusunda acil durum yaşanırken, özellikle kronik hastalıkları olan bireylerin Covid-19 nedeniyle hayati tehlikesinin daha büyük olduğu biliniyor. Öte yandan, kronik hastalıklara yakalanmış bireylerin düzenli olarak sağlık kontrollerini yaptırmaları ve doktorlarıyla görüşmeleri, tetkikler için sağlık kuruluşlarına ulaşmaları gerekiyor. Özel aracı olmayan bireyler ise toplu taşıma araçlarında veya şehrin aktarma bölgelerindeki kalabalıklarda Covid-19 bulaş riskiyle yüz yüze kalabiliyor.

Esenler bu konuda tüm ülkeye örnek olacak bir hizmet veriyor ve kronik hastalık sahibi olan komşularına destek oluyor.

Hastalık anında da sağlık zamanında da beraberiz

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun talimatlarıyla oluşturulan hasta nakil servisi sayesinde belediyenin bünyesinde görev yapan acil tıp teknisyenleri, Esenler’de sağlık durumu el vermeyen, kronik hastalıkları bulunan vatandaşlarını, belediyeye ait ambulanslarla evden hastaneye ve hastanede eve naklediyorlar.

Pandemi döneminde toplu taşıma riskine girmeden güven içinde ve uzman sağlık personeli gözetiminde muayeneye gidip dönebilen kronik hastalarımız, Esenler’de güven ve huzur içinde bir hayata sürdürebiliyor olmanın farkını yaşıyorlar.

Bu hizmetten faydalanmak isteyen Esenler sakinleri 444 0 073 numaralı telefondan Esenler Belediyesi’ne ait hasta nakil servisine ulaşarak hastane randevularına ulaşım için destek alabilirler.

***
M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.