İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu belediye seçimleri öncesinde verdiği sözlerin aksine, halkın kullandığı suya indirim yapmak yerine zam konusunda inat ediyor.  İstanbul halkının suyuna zam yapılmasına izin vermeyeceğiz! 

2019 Yerel Seçimleri öncesinde İstanbul halkına, belediye başkanı olduğunda “İstanbul’da suyu ucuzlatacağı” sözünü veren Ekrem İmamoğlu, verdiği sözlerin aksine, uzun zamandır suya zam yapmak için İBB Meclisi’nde karar çıkarmaya çalışıyor.

İBB AK Parti Meclis Grubu’nun oylarıyla halkın suyu için istenen zam kararları Kasım 2021’e kadar ertelenmişken, İmamoğlu şimdi yine zam kararı aldırmak için meclisi toplantıya çağırıyor.

İmamoğlu halkın suyu ile “engelleniyoruz” şovu mu yapacak?

Daha önce, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçimden önce suya yüzde 40 indirim sözü verdiğini ve bunu da mecliste kabul ettiklerini hatırlatan Göksu, su zammını reddetmeleri sebebiyle İBB yönetiminin “engelleniyoruz” propagandası yapacağının altını çizmişti.

İmamoğlu’nun indirim sözü verdiği suya sürekli fahiş zamlar yapma çabası hakkında geçtiğimiz aylarda mecliste yaşanan tartışmanın özetini aşağıdaki haberden okuyabilirsiniz:

Twitter’dan yeni su zammı görüşmelerine dair İmamoğlu’nun toplantı duyurusunu paylaşan M. Tevfik Göksu, İmamoğlu’nun halkın suyu üzerinden yapmaya çalıştığı siyasi planların yorumunu da İstanbul halkına bıraktı.

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.