Esenler Belediyesi’nin özenli şekilde işlettiği Göktürk Esen Bahçe Sosyal Tesisleri sadece Esenler’den değil, İstanbul’un tüm bölgelerinden ve il dışından da ziyaretçileri kendine çekiyor.

Göktürk Göleti Tabiat Parkı, İstanbul’un en güzel noktalarından biri olarak görenleri kendine hayran bırakıyor. Çevresinde yürüyüş parkurları da olan bu doğa harikası gölet ve tabiat parkında 2011 yılından beri Esenler Belediyesi’nin özenle işlettiği Göktürk Esen Bahçe Sosyal Tesisleri de yer alıyor.

Esenler Belediyesi’nin 2011 yılında Orman Bakanlığı’ndan 39 yıllığına kiraladığı Göktürk piknik alanı, belediyenin özenli çalışması ve kurduğu sosyal tesisler sayesinde İstanbul’un en güzel mesire alanlarından birine dönüştü.

56 hektar üzerine kurulu olan Göktürk Göleti Tabiat Parkı

Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun çevreye ve doğaya verdiği önemin, doğayı koruyarak insana hizmet eden belediyecilik anlayışının sonucu olarak 2011 yılından beri büyük ilgi toplayan Göktürk Esen Bahçe Sosyal Tesisleri, sadece Esenler’den değil, İstanbul’un her yerinden ve hatta il dışından da ziyaretçileri kendine çekiyor.

56 hektar üzerine kurulu olan Göktürk Göleti Tabiat Parkı’nın içerisinde yer alan Göktürk Esen Bahçe Sosyal Tesisleri, eşsiz bir doğal güzelliğe sahip olan Göktürk Göleti Tabiat Parkı’nda doğayla iç içe sakin ve güzel bir gün geçirmek isteyenlere kafeterya ve restoran hizmeti verirken halkımızın gölet ve orman boyunca uzanan uzun yürüyüş parkurlarında şehrin stresinden kaçarak dinlenmesine de fırsatı sunuyor. Halkımız, çok etkileyici bir doğal güzelliğe sahip olan parkın tertemiz havası ve eşsiz manzarası eşliğinde, hem ruhlarını hem de bedenlerini dinlendirme fırsatı yakalıyorlar.

Doğanın eşsiz güzelliğini ve düzenini bozmadan inşa edilen sosyal tesislerde 1 adet otopark, 1 adet WC, 1 adet güvenlik kulübesi, 1 adet giriş kapısı; konser, tiyatro, dinleti gibi çeşitli sanat etkinliklerinde kullanmak üzere 3 adet ahşap sahne bulunuyor.

Göktürk Parkı’nı hala ziyaret etmediyseniz kuş sesleri eşliğinde çam, köknar, gürgen ve meşe ağaçlarıyla kaplı ormanın içinde ve onun incisi Göktürk Göleti’nin etrafında güzel bir gün geçirmeniz için sizi de parkımıza bekliyoruz.

***

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi.

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.