Mesai arkadaşlarının Kurban Bayramı’nı kutlayan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Kurban Bayramı’nın paylaşma bayramı olduğunu söyledi ve “Pandemiden dolayı kurban dağıtımına daha çok ihtiyaç var. Dağıtma imkanı olmayan varsa Sosyal İşler Müdürlüğümüze başvursunlar, biz dağıtacağız” dedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Kurban Bayramı münasebetiyle belediye personeli ile bayramlaştı. Belediye Başkanlığı Hizmet Binası’nda düzenlenen bayramlaşma törenine, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri de katıldı.

“Verdiğimiz hizmet imtihanımız ve şükranımızdır”

Belediye personeline, hizmet ederken en çok dikkat etmeleri gereken noktaları hatırlatan Göksu, başarılı performanslarıyla Esenler’i en çok oy alan ilçe belediyesi haline getirme noktasında pay sahibi oldukları için çalışanlara teşekkür etti. Mesai arkadaşlarının Kurban Bayramı’nı da tebrik eden Göksu, “Burada yaptığımız hizmeti, imtihanımız ve şükranımız olarak görmeliyiz. Esenler insanı bize maaş ödüyor. Onlara güler yüz göstermeli, her türlü ihtiyaçlarına anında karşılık vermeliyiz. Muhtacın elinden tutmamız, yetimin başını okşamamız, darda kalana yardım etmemiz gerekir. Allah, darda kalana yardım eder. Sizin başarılı performansı sayesinde AK Parti’nin İstanbul’da en başarılı ilçe belediyesi olduk. Hepinizden Allah razı olsun. Allah gayretimizi arttırsın, bayramınız bayram olsun” ifadelerini kullandı.

Kurban dağıtma imkanı olmayanlara yardımcı olacağız

Başkan Göksu, Kurban Bayramı’nın paylaşma bayramı olduğunu söyleyerek, “Pandemiden dolayı kurban dağıtımına daha çok ihtiyaç var. Dağıtma imkanı olmayan varsa Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüze başvursunlar, biz dağıtacağız” hatırlatması yaptı.

*** 

M. Tevfik Göksu kimdir?

1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde doğan Göksu, ilkokulu Gölbaşı’nda, liseyi İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Akademik çalışmalarını Sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Aktif siyasete erken yaşlarda başlayan ve yaşamı boyunca devam eden Göksu, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Millî Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1992’den 2000 yılına kadar Bağcılar Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu. 

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Esenler Belediye Başkanı adayı gösterildi ve yüzde 48 oy oranıyla Esenler Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den tekrar Belediye Başkanı adayı gösterilen Göksu, yüzde 62,7 oy oranıyla tekrar Esenler Belediye Başkanı olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise yüzde 65,48 oy oranıyla üçüncü kez başkan seçildi. 

Günümüzde, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekilidir. SONAR araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre İstanbul’daki AK Parti Belediye Başkanları arasında en sevilen, en başarılı Belediye Başkanı olarak tespit edilmiştir.